Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Dwie radne wykluczone z klubu PiS

02.10.2019 07:00 | 34 komentarze | mak

Zaskakujący ruch klubu radnych PiS w radzie powiatu wodzisławskiego. Rajcy wykluczyli ze swojego grona dwie osoby. Chodzi o radne Renatę Glenc i Jolantę Górecką.

Dwie radne wykluczone z klubu PiS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni powiatu wodzisławskiego tworzą kilka tzw. klubów radnych. Obecnie w radzie powiatu są to trzy kluby radnych: Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnoty Samorządowej i Koalicji Obywatelskiej. W klubie Prawa i Sprawiedliwości właśnie doszło do niespodziewanej zmiany.

Wykluczenie

Do tej pory klub PiS w radzie powiatu wodzisławskiego składał się z ośmiorga radnych powiatowych. Byli to: Danuta Maćkowska, Ryszard Zalewski, Jolanta Górecka, Mirosław Andreczko, Janusz Ballarin, Renata Glenc, Joanna Rduch-Kaszuba i Alojzy Szymiczek. Sytuacja się zmieniła, bo klub uszczuplił się o dwie osoby. Zostały z niego wykluczone dwie radne - Renata Glenc i Jolanta Górecka. Informacja o tym ujrzała światło dzienne na ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego, która odbyła się 26 września. - Otrzymałem w tej sprawie pismo podpisane przez sześcioro radnych z PiS. To informacja o wykluczeniu - mówił przewodniczący rady powiatu Adam Krzyżak. Radna Renata Glenc to prywatnie córka poseł Teresy Glenc, a radna Jolanta Górecka jest szefową biura pani poseł.

Przez nieobecności

Skąd decyzja klubu radnych PiS w radzie powiatu o wykluczeniu z ich grona radnych Renaty Glenc i Jolanty Góreckiej? Skontaktowaliśmy się z szefową klubu powiatowych radnych PiS Danutą Maćkowską. - Jestem daleka od tego typu rozwiązań i jest mi ogromnie przykro, że doszło do takiej sytuacji, ale jest to decyzja całego klubu radnych - mówi Maćkowska i dodaje, że powodem wykluczenia były liczne nieobecności Reanty Glenc i Jolanty Góreckiej na zebraniach klubu radnych PiS w radzie powiatu, a także to, że dochodziło do sytuacji, że radne nie uczestniczyły w kluczowych głosowaniach w trakcie sesji, bo np. wtedy opuszczały salę. - Jako radni PiS bardzo dużo ustalamy w czasie zebrań klubu, a nieobecności dezorganizują pracę. Pracujemy wspólnie, dla dobra mieszkańców powiatu, apelujemy do parlamentarzystów, by pozyskać dla powiatu jak najwięcej środków, m.in. na drogi, co się udaje. Ale do tego konieczna jest współpraca. Były rozmowy z paniami radnymi, ale to nie przyniosło efektu. To nie jest żadne nieporozumienie wewnątrz PiS, ale też nie mogliśmy nie reagować, jeśli do tego rodzaju sytuacji dochodziło - przekazuje Danuta Maćkowska.

Ludzie:

Adam Krzyżak

Adam Krzyżak

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.