Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Będą patrzeć włodarzom na ręce

24.09.2019 19:00 | 7 komentarzy | juk

Mieszkańcy Pszowa chcą monitorować działania włodarzy miasta.

Będą patrzeć włodarzom na ręce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe stowarzyszenie pn. Ratujmy Pszów działa od kilku tygodni. Zostało założone przez trzech tamtejszych mieszkańców: Anna Grzegorzczyk, Radosław Cichy i Marek Kubik.

Członkowie stowarzyszenia za zadanie stawiają sobie podejmowanie działań mających na celu zabezpieczenie interesów mieszkańców. W tym celu zamierzają przede wszystkim monitorować poczynania pszowskich włodarzy. - Bierność, nieskuteczność oraz często budzące wiele wątpliwości działania naszych włodarzy wymusiły na nas powołanie do życia tej organizacji pozarządowej - tłumaczą społecznicy. Zachęcają również do współpracy wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro i rozwój miasta. - Można się z nami skontaktować za pomocą portalu społecznościowego - mówią.

Aktualnym priorytetem społeczników jest zablokowanie uchwalenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z negatywnymi ich zadaniem zapisami. Dotyczą one zmiany przeznaczenia terenów po byłej kopalni Anna. - Nie godzimy się na to, aby miasto, w którym mieszkamy, stało się obszarem całkowicie zdegradowanym i nienadającym się do normalnego życia - mówi Anna Grzegorzczyk. - W naszej ocenie Pszów ma potencjał, który należy odpowiednio wykorzystać i nie pozwolimy sobie wmówić, że jest inaczej - dodają Radosław Cichy i Marek Kubik.

(juk)