Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Prezydent Polowy o stanowisku radnych Fity: nie zmieniam decyzji, wiem o tym od 28 sierpnia

05.09.2019 14:34 | 9 komentarzy | ma.w

Upublicznione wczoraj (4 września, przez nowiny.pl) stanowisko 5 radnych Niezależnych Michała Fity, którzy wnioskują do prezydenta Raciborza o pozostawienie pływaków z SP15 na basenie PWSZ w tym roku szkolnym, zdaniem Dariusza Polowego nie wnosi nowych argumentów do tej sprawy.

Prezydent Polowy o stanowisku radnych Fity: nie zmieniam decyzji, wiem o tym od 28 sierpnia
Dariusz Polowy prezydent Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni Fity krytykują sposób poinformowania rodziców uczniów o przenosinach treningów pływackich z basenu uczelni na miejską pływalnię H2Ostróg. Urząd przekazał im te wieści dopiero 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

- To nieakceptowalne - napisało 5 radnych miejskich z klubu Niezależnych (Szukalska, Galli, Czerner, Szukalski i Łomnicki).

Zapytaliśmy dziś - w czwartek 5 września - prezydenta Raciborza Dariusza Polowego o komentarz do stanowiska radnych jego koalicjanta w radzie miasta.

- To nie jest dla mnie nowa informacja. Interpelację napisano 28 sierpnia (dzień sesji). Tam nie ma nowych argumentów. Ja decyzji nie zmieniłem - stwierdził włodarz miasta.

We wtorek Polowy odbył rozmowę z kanclerzem PWSZ Januszem Faronem. Poruszano także temat basenu. - Pan kanclerz potwierdził to, o czym mówiłem na piątkowej konferencji prasowej, że nie sądzę, by wpływy za wynajem basenu przez SP15 ważyły na sytuacji finansowej uczelni - powiedział nam D. Polowy w dzień po rozmowie z przedstawicielem PWSZ.

Prezydent miasta przyznał jednak, że jednym z wątków tej rozmowy było zainteresowanie uczelni udziałem Miasta w jej przyszłych projektach inwestycyjnych. - Nic się tutaj nie zmieniło, nadal wspieramy PWSZ w jej planach rozwojowych - oznajmił prezydent.

Zapytaliśmy także wiceprezydenta Raciborza Michała Fitę o komentarz do wystąpienia klubu jego radnych. Ten poprosił o skierowanie zapytania w formie pisemnej. Fita odpowiedział nam po pięciu dniach, wskazując, że przez weekend był poza zasięgiem: Co do pytania to powiem, że radni od początku wyrażali wątpliwość co do tempa proponowanych zmian