Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Poprawią oznakowanie na ważnym skrzyżowaniu

29.08.2019 07:00 | 4 komentarze | juk

Organizacja ruchu na głównym skrzyżowaniu w centrum Radlina zostanie usprawniona. - Będzie bezpieczniej w sytuacji, kiedy sygnalizacja nie będzie działać poprawnie - zapowiadają urzędnicy.

Poprawią oznakowanie na ważnym skrzyżowaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruch na skrzyżowaniu ulic Korfantego, Hallera i Rogozina w Radlinie jest kierowany sygnalizacją świetlną. W momencie, gdy przestaje ona działać - np. podczas awarii - kierowcy są zobowiązani do stosowania się do pozostałych znaków drogowych. Rzecz w tym, że obecne oznakowanie rodziło wiele problemów. Dlatego zostanie zmienione.

Mała, ale ważna zmiana

Jak przekazuje Arkadiusz Łuszczak z wodzisławskiego starostwa (które jest administratorem skrzyżowania), zmiany na skrzyżowaniu nie będą duże, ale usprawnią organizację tamtejszego ruchu. W konsekwencji wpłyną one na bezpieczeństwo kierujących. - Zdecydowaliśmy się na oznakowanie podporządkowanej ul. Rogozina znakami "Stop" - mówi urzędnik. - Będą miały one zastosowanie, kiedy sygnalizacja nie będzie działać - dodaje. Ponadto na chodniku przy ul. Korfantego zostanie uzupełniona balustrada oddzielająca ruch pieszych od jezdni. Zmiany mają zostać wprowadzone do 27 sierpnia.

Sygnalizacja działa poprawnie

Łuszczak informuje, że uzupełnienie oznakowania jest pokłosiem naszej niedawnej interwencji. Przypomnijmy, że na początku lipca na łamach Nowin Wodzisławskich opisywaliśmy sytuację niedziałającej w godzinach porannych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Korfantego, Hallera i Rogozina. W konsekwencji jeden z naszych czytelników był narażony na kolizję z innym samochodem, której w ostatniej chwili uniknął. Okazało się, że powodem usterki świateł był zepsuty sternik. Arkadiusz Łuszczak zapewnia, że problem został już rozwiązany.

(juk)