Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Ostatni dzwonek, żeby zgłosić się do wielkiego rajdu rowerowego

20.08.2019 18:45 | 2 komentarze | mak

Powiat wodzisławski zaprasza do udziału w XXI edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego. Wydarzenie odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji. - Do uczestnictwa w tej cyklicznej i śmiało można powiedzieć - kultowej już imprezie - zapraszamy wszystkich miłośników turystyki rowerowej i osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas - zachęca Józef Szymaniec z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Ostatni dzwonek, żeby zgłosić się do wielkiego rajdu rowerowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze tylko do 23 sierpnia trwają zapisy do XXI Powiatowego Rajdu Rowerowego.

Rowerowa impreza odbędzie się 1 września. Rozpocznie się w Wodzisławiu Śląskim. Rowerzyści wyjadą sprzed siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 11.00, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 10.30.

Podobnie jak w latach poprzednich, rajd nie będzie miał charakteru wyścigu, lecz wyłącznie wymiar rekreacyjny. Mogą brać w nim udział również rodziny z dziećmi. Trasa rajdu została tak zaplanowana, aby podczas jazdy można było podziwiać najładniejsze zakątki powiatu wodzisławskiego. Trasa (33 km) przebiegać będzie od startu z MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 8 (stadion miejski) przez dzielnice Wodzisławia, dalej przez Pszów, Radlin, a następnie Rydułtowy do mety, która usytuowana będzie na terenie Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Naprzód przy ul. Bema 126c. Tam na uczestników czekać będzie darmowy poczęstunek z grilla oraz wiele atrakcji, m.in. zawody sportowo-rowerowe (do wygrania cenne nagrody, a wśród nich kilka rowerów). Później można się przenieść na obchody Dni Rydułtów.

Na czele grupy rowerzystów przez cały czas jechać będzie koordynator rajdu, odpowiedzialny za kontrolę prędkości i kierunek jazdy całej kolumny, dwa radiowozy policyjne, motor policyjny, wóz strażacki oraz ambulans. Peleton zamykać będą: wóz strażacki, wóz techniczny oraz ambulans.

Ponadto w zwartej grupie rowerzystów znajdować się będzie dziewięć osób z Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” Pszów, które zajmą się obsługą techniczną całego rajdu – będą oni ubrani w kamizelki odblaskowe, wyróżniające ich spośród innych uczestników imprezy. Będą też dysponować krótkofalówkami, pozwalającymi na utrzymywanie bieżącego kontaktu pomiędzy wszystkimi grupami rowerzystów na trasie. Na trasie rajdu możliwe będą drobne naprawy rowerów, a w razie potrzeby można też będzie liczyć na pomoc medyczną (szczegóły w regulaminie rajdu).

Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie można dokonać:

a) telefonicznie pod numerami tel. 32 412-09-61 oraz 32 453-99-79 w godzinach pracy wodzisławskiego starostwa,

b) osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92a w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu/III piętro pok. 313 w godzinach pracy urzędu,

Szczegółowe informacje o rajdzie, zapisach i regulaminie znajdują się na plakatach oraz na stronie www.powiatwodzislawski.pl

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy z zapisanych uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę i zestaw promocyjnych gadżetów.