Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Mieszkańcy Zawady utrzymują boisko. Nowiny Wodzisławskie o tym, że urzędnicy chcą im go zabrać i grożą karami finansowymi

20.08.2019 10:33 | 1 komentarz | art

Od lat boisko w Zawadzie utrzymują miejscowi społecznicy. Robią to w znacznej mierze z własnych środków. Bo tu grają ich dzieci, młodzież. Są gospodarzami tego miejsca. Okazuje się, że może się to zmienić. MOSiR zamierza przekazać obiekt innej drużynie. - Chcą by Naprzód Zawada był gościem u siebie. Na to się nie zgadzamy – mówią mieszkańcy Zawady i działacze Naprzodu.

Mieszkańcy Zawady utrzymują boisko. Nowiny Wodzisławskie o tym, że urzędnicy chcą im go zabrać i grożą karami finansowymi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piękna twarz zakpiła z małych pacjentów

Miała wspierać oddział pediatryczny w Rydułtowach, a od czasu hucznej uroczystości, która odbyła się w maju, kiedy obejmowała patronat nad oddziałem, nie pojawiła się tu ani razu. Angelika Jarosławska-Sapieha zakpiła z wodzisławskich przedsiębiorców, dyrekcji szpitala, starosty, a przede wszystkim z małych pacjentów i ich rodziców, którzy liczyli na poprawę warunków pobytu w szpitalu.

Godów godnie upamiętnił wybuch Powstania śląskiego. Razem ze znanym aktorem, potomkami powstańców, zespołem Śląsk, rekonstruktorami.

Posłanka apeluje w sprawie wrót przeciwpowodziowych. Teresa Glenc liczy, że zostaną przebudowane na śluzę.

Oblężenie na dworcach. Darmowa podróż na defiladę okazała się horrorem.

100 autorytetów na 100-lecie niepodległości. Edmund Szczyrba – żołnierz generała Maczka

Pasażerowie kolei wkurzenia na brak kas biletowych w Wodzisławiu.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety