Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Jakich mieszkań chcą obecni i przyszli mieszkańcy Raciborza?

14.08.2019 10:24 | 0 komentarzy | ż

Urzędnicy chcą poznać preferencje mieszkaniowe osób, które zamierzają wynająć lokal mieszkalny w Raciborzu.

Jakich mieszkań chcą obecni i przyszli mieszkańcy Raciborza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W trosce o rozwój budownictwa wielorodzinnego w naszym mieście, a także kierując się możliwościami finansowania potencjalnej inwestycji ze środków zewnętrznych (np. w ramach programu „Mieszkanie Plus”), zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety dot. potrzeb mieszkaniowych. Zebrane dane zostaną poddane analizie i stanowić będą podstawę w zakresie weryfikacji ewentualnych źródeł dofinansowania, samego charakteru inwestycji jak i ostatecznie zasad przydziału mieszkań, w tym ewentualnego stosowania systemu dopłat do czynszu. W przypadku programu „Mieszkanie Plus” przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) może wynosić około 15-25 zł/m2 (opcja wynajmu) oraz około 25-35 zł/m2 (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres około 25-30 lat) - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

W ankiecie znajdziemy m. in. pytania o: preferowany metraż, standard wykończenia mieszkania, okres najmu, czy obecną sytuację mieszkaniową. Ankiety są do pobrania w Biurze Obsługi Interesanta oraz w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta – pokój nr 17.

- Ankieta trwa do 30 września. Nie jest wnioskiem o wynajem mieszkania. Ma jedynie na celu zebranie wstępnych informacji i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego - informuje UM Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż