Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Do Połomi przyjedzie nowy wóz strażacki

04.08.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Urząd Gminy w Mszanie rozstrzygnął przetarg na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Połomia.

Do Połomi przyjedzie nowy wóz strażacki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Auto będzie kosztować prawie 760 tys. zł, a dostarczy je Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar z Korwinowa, jedyne, które złożyło ofertę. To drugi przetarg. Pierwszy został pod koniec czerwca unieważniony. Wtedy również jedynym oferentem była firma z Korwinowa. – Przetarg został unieważniony ze względu na braki formalne – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

Kolejny przetarg został rozstrzygnięty już bez problemów. Nowy wóz, który przyjedzie do strażaków z Połomi to volvo w wersji średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, uterenowione z napędem na dwie osie. - Auto będzie dysponowało mocą minimum 210 kW (286 KM) i zbiornikiem na wodę o pojemności minimum 2,5 metra sześciennego. Będzie wyposażone w sprzęt ratownictwa technicznego – mówi Henryk Rduch, komendant gminny OSP w Mszanie. Na pokrycie kosztów zakupu wozu gmina otrzyma dotację w kwocie 460 tys. zł. Z tego 320 tys. złotych pochodzić będzie z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, po 50 tys. złotych przekażą Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 40 tys. zł będzie pochodzić z budżetu województwa.

Auto ma zostać dostarczone najdalej do końca października. - Zastąpi stara 200, który był karosowany w 1995 r. więc łatwo policzyć ile ma już lat – mówi Henryk Rduch.

(art)