Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Przybywa dzieci, przybędzie dla nich miejsc

01.08.2019 07:00 | 0 komentarzy | juk

Przedszkole Publiczne nr 3 w Pszowie, do którego uczęszcza 120 dzieci, już niedługo wzbogaci się o 50 nowych miejsc. Wszystko dzięki rozbudowie budynku.

Przybywa dzieci, przybędzie dla nich miejsc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Pszowie w przyszłym roku nie będzie już problemu z miejscami w przedszkolach. Nie oznacza to jednak, że dzieci będzie mniej. Wręcz przeciwnie. W mieście od kilku lat notowany jest wyż demograficzny. W związku z tym tamtejsi włodarze zdecydowali, że rozbudują jedno z istniejących przedszkoli o dwa oddziały.

– Aby zagwarantować maluchom miejsca w naszych placówkach, co według przepisów oświatowych jest naszym obowiązkiem, zdecydowaliśmy się na rozbudowę Przedszkola Publicznego nr 3 mieszczącego się przy ul. Andersa - mówi wiceburmistrz Pszowa Piotr Kowol. - Powstałe miejsca na kilka lat zabezpieczą dla wszystkich dzieci dostęp do opieki przedszkolnej - dodaje. Planowana dobudówka ma być obiektem jednokondygnacyjnym, połączonym funkcjonalnie z istniejącym przedszkolem. Każdy z dwóch oddziałów pomieści po 25 maluchów. Dla najmłodszych zostaną również stworzone szatnie oraz niezbędne zaplecze sanitarne.

Włodarze rozstrzygnęli już przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego rozbudowy przedszkola przy Andersa. Za prawie 35 tys. zł zadanie zrealizuje jedna z wodzisławskich pracowni projektowych. Jak informuje nas Kowol, prace budowlane ruszą wiosną, a zakończą się przed wrześniem przyszłego roku.

(juk)