Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Ta impreza to unikat w skali Śląska i nie tylko. Już w ten weekend Intro Festival 2019

08.07.2019 11:03 | 1 komentarz | ż

Miks sztuki nowych mediów, technologii, malarstwa, graffiti i tatuażu. Instalacje artystyczne w Parku Zamkowym. Międzynarodowe gwiazdy muzyczne. Trzy sceny (main, beach i GOA oraz Silent Disco) – tak opisać można jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na Śląsku! INTRO festival 2019, bo o nim mowa odbędzie się już w ten weekend w Raciborzu. Partnerem tytularnym wydarzenia został TAURON.

Ta impreza to unikat w skali Śląska i nie tylko. Już w ten weekend Intro Festival 2019
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kumulacja wrażeń i możliwość udziału w niepowtarzalnym widowisku, w którym pierwszoplanowe role grają muzyka, światło i nowe technologie – szósta edycja INTRO festival już w ten weekend. Ze względu na niesamowitą lokalizację tego muzycznego święta, zajmuje ono miejsce w ścisłej czołówce. Miejscem wydarzenia jest bowiem siedziba książąt piastowskich. To na Zamku Piastowskim w Raciborzu nastąpi spotkanie doznań muzczno-świetlno-technologicznych, jakie dla uczestników przygotowali organizatorzy festiwalu. To wszystko już 12 i 13 lipca w Raciborzu!

Jedyne takie miejsce na Śląsku...

INTRO festival to nowoczesność i technologia w murach średniowiecznego, pięknie odremontowanego Zamku Piastowskiego. Uderzający kontrast. Mapping 3D kaplicy zamkowej. Sztuka prezentowana przez malarzy, rzeźbiarzy, czy też twórców instalacji świetlnych, jak i Perła Śląskiego Gotyku, czyli kaplica św. Tomasz Becketa z Cantenbury, jeden z najcenniejszych obiektów Raciborza. Świątynia pochodzi z XIII wieku (powstała ok. roku 1288) i choć los nie zawsze jej sprzyjał, prace konserwatorskie pozwoliły odzyskać jej dawny blask. To właśnie zabytkowa kaplica będzie kreacją artystów mappingu 3D. INTRO festival to interdyscyplinarne święto łączące artystów z (dosłownie i w przenośni) różnych stron świata sztuki.

Wciąż zaskakuje...

INTRO wciąż nie przestaje zaskakiwać i pozostaje festiwalem kontrastu. To dzięki niemu do małego miasta na Śląsku przybywają światowe gwiazdy i międzynarodowa publiczność.

Co ważne, wydarzenie nie zamyka się na dziedzińcu zamkowym, ale przeciwnie: wychodzi poza zabytkowe mury. Jego wyjątkowa atmosfera wypełni także Park Zamkowy, który w czasie festiwalu będzie rozświetlony w zupełnie wyjątkowy sposób. Bulwary nadodrzańskie przy zamku stają się minimiasteczkiem festiwalowym z instalacjami światła, strefami chillu i sztuki, teren

przygotowywany z Instytutem Sztuki i Architektury PWSZ Racibórz, Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych z Katowic i studentami katowickiej ASP, oraz Szkoły Filmowej w Łodzi.

Imprezę wspiera RAFAKO S.A., Marszałek Województwa Śląskiego, Miasto Racibórz oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Doceniany...

INTRO Festival to finalista konkursu Academy Virgin Mobile (pod patronatem Narodowego Centrum Kultury) na najbardziej innowacyjny projekt kultury w Polsce (z pośród 600 projektów). K MAG określił go jako nowe, śląskie rodzeństwo OFFa i Tauronu. Festiwal - unikat. Nominacja Monoludów w kategorii DIY Festiwal Roku 2018. Urocze miasteczko Racibórz w tych dniach staje się muzyczną stolicą Polski.

Line-up INTRO przypomina sinusoidę; tworzy go 45 niezwykłych artystów o wyjątkowej wrażliwości i odmiennych sposobach komunikowania się ze słuchaczami.

12.07.2019 / Piątek

  • BOOKA SHADE live (DE) EELKE KLEIJN live (NL) ACID ARAB live (FR) OLIVER SCHORIES (DE) GLASSE (PL) RAIDHO (PL) PIUR (PL) SOURMATT (PL) UNDER PRESSURE ft GRNA live (SK) SINCZ (PL) MARTE FORMS live (PL) SIASIA (PL) INSOMNIA (PL) ANATOMY OF MASHUP (PL) BARTECH (PL) DUSHA (PL) TRIP (PL) WYRX (PL) HAVAYA(PL) NOZYO (PL) TETRASOUND (PL) MEFF (PL)

13.07.2019 / Sobota

  • MAX COOPER live (GB) GIORGIA ANGIULI live (I) ONUKA (UA) WEISS VIDEO ORCHESTRA (PL) SAHALÉ (FR) STRöME synth live (DE) LEON (PL) MICHAL ZIETARA (PL) ERDAL MAUFF (GB) OLIVIA (PL) SOURMAT (PL) VACOS MALCOLM live (PL) MOIA (PL) FURRIER (PL) CYRYL B2B SIERRA COSWORTH (PL) NOWHERE PEOPLE B2B FILIS (DE) RAFA’EL(PL) DZIQ(PL) DEAF CAN DANCE (PL) COCOLINO (PL) ROGER (PL) AKSAMIT (PL) O. CJANT (PL) JACOB LARSEN (PL)

Więcej informacji o wydarzeniu dostarcza fanpage https://www.facebook.com/intro.festival.poland/

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony https://www.biletomat.pl/festiwale/intro-festival-2019-raciborz-8010/?fbclid=IwAR2shUwPhjhwTsbti1M1TlRrcbPfyQ3vVwIZwnmhahwcIDI0tOp2IlZXRn0

Patronat medialny: Wirtualna Polska | 4FUN.TV | Radio ESKA | TVP Kultura | muno.pl | Radio Katowice | Dziennik Zachodni | Co Jest Grane24 | Aktivist | Radio Vanessa | Nowiny.pl

źródło: Adventure Media/Intro Festival