Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Ludwikowski najlepszy w Krowiarkach. Miał ryb na ponad 15 kilogramów

30.06.2019 22:48 | 0 komentarzy | ma.w

15 wędkarzy rywalizowało nad stawem przy pałacu w Krowiarkach. Klub wędkarski Karaś po raz ósmy zaprosił na łowy przy Zielonym Centrum. Zwycięzca złowił ryb o łącznej wadze ponad 15 kg.

Ludwikowski najlepszy w Krowiarkach. Miał ryb na ponad 15 kilogramów
Zwycięzca zawodów Mariusz Ludwikowski z Gródczanek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Walczono o Puchar Wójta Gminy Pietrowice Wielkie oraz szereg nagród rzeczowych. Były to zawody sportowe w dyscyplinie spławikowej. Wędkarski turniej rozegrano w jednej turze.

Osobno klasyfikowano dorosłych i dzieci. Wędkarze wystartowali bladym świtem, by skończyć w samo południe. O godz. 12.00 zaczęło się ważenie, które prowadził Adam Zgaślik, współorganizator imprezy. Honory gospodarza obiektu pełnił prezes klubu Karaś Michał Macheta. Pomagał im Szymon Bolik, który tym razem chciał być w cieniu, by uciąć spekulacje, że impreza odbywa się, by promować jego osobę. Gminę reprezentował sekretarz Gabriel Kuczera, który wręczał nagrody na zakończenie wydarzenia.

Zawody wygrał Mariusz Ludwikowski, łowiący od 1994 roku, gdy wstąpił do Polskiego Związku Wędkarskiego. Wędkarzem jest już od ćwierć wieku, a skończył 36 lat. Ludwikowski przed rokiem był drugi w Krowiarkach, ale złowił największą rybę. Wcześniej też stawał na podium.

Mówi Mariusz Ludwikowski.mp3

- Najważniejsze jest miejsce połowu w takich zawodach jak te. Jednak rybę trzeba było "wypracować", szukać na różnych głębokościach - mówił triumfator Nowinom. Na co dzień jest zawodowym kierowcą.

Protokół zawodów wędkarskich.jpg

Dla wszystkich uczestników przygotowano kiełbaski z grilla. Nagrody rzeczowe trafiły do każdego z wędkarzy.

Rywalizację dzieci podsumowano odrębnym protokołem. Był taki etap rywalizacji, ok. godz. 10.00, że to najmłodsi mieli najwięcej złowionych ryb. Ich zawody toczyły się na mniejszym ze stawów przy Zielonym Centrum.

Klasyfikacja dzieci

W materiale wideo można obejrzeć wypowiedzi organizatorów oraz sołtyski Krowiarek Pauliny Widok, która m.in. zaprasza już na wyjątkowe dożynki. Są dostępne dwie wersje filmowej relacji z zawodów. Tutaj jest do obejrzenia druga z nich.

Ludzie:

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego