Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

27. koncert Zespołu Tanecznego Miraż [ZDJĘCIA]

23.06.2019 08:10 | 0 komentarzy | AgaKa

Za nami 27. koncert Zespołu Tanecznego Miraż „Taniec - nasza pasja”. W sobotę tancerze oraz tancerki wystąpili przed publicznością aż dwukrotnie. Sala widowiskowa Wodzisławskiego Centrum Kultury pękała w szwach.

27. koncert Zespołu Tanecznego Miraż [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas tegorocznego koncertu wieńczącego sezon Mirażu, publiczność miała okazję zobaczyć choreografie w stylu jazz, modern, balet oraz show dance. Tancerki i tancerze zaprezentowali duże, widowiskowe formacje, mini formacje, duety i solówki. Wręczono także wyróżnienia oraz liczne podziękowania i gratulacje zarówno tancerkom jak i trenerom, rodzicom oraz wszystkim, którzy pomagają przy występach Mirażu od strony technicznej i kostiumowej.

Zespół taneczny Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 27 lat. Obecnie liczy ponad 100 tancerek w wieku od 6 lat. Instruktorami grupy są Lenka Krčová, Ryszard Kozłowski, Klaudia Czapka, Evegenyia Makeeva-Wyputa, Marcin Kost i Dominika Pławna. Autorką kilku choreografii jest również Martyna Musiolik, była tancerka zespołu.

Miraż w tym roku zdobył już wicemistrzostwo Polski w stylu modern podczas Krajowych Mistrzostw IDO Modern Dance w Rawie Mazowieckiej, tytuł Mistrza Polski w tańcu jazz na Krajowych Mistrzostwach IDO Jazz Dance w Wałbrzychu. Ponadto stanął na podium konkursów tanecznych w Rybniku, Pszowie i Wodzisławiu Śląskim. Od lat zespół znajduje się w czołówce najlepszych dziecięcych zespołów tanecznych w kraju, Europie i na świecie.