Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Pogrzebień z pucharem wójta [ZDJĘCIA, WIDEO]

09.06.2019 20:21 | 0 komentarzy | mad

Po raz siódmy w gminie Kornowac zorganizowano turniej sołectw. W tym roku przy organizacji urzędnikom pomagała łaniecka rada sołecka na czele z nową sołtys Anitą Dąbrowską. Bo to właśnie na boisku sportowym przy Domu Kultury w Łańcach zorganizowano tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Pogrzebień z pucharem wójta [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do rywalizacji stanęły dziewięcioosobowe drużyny z Kornowaca, Pogrzebienia, Kobyli, Łańc, Rzuchowa oraz gminy partnerskiej, czeskiej Branki koło Opawy. Nie dojechała natomiast grupa z czeskiej Vřesiny. W szeregi każdej drużyny wchodziło: trzech mężczyzn, trzy kobiety oraz troje dzieci.

W tym turnieju nie chodziło o wynik, a o dobrą zabawę i integrację. Jednak zwycięska mogła być tylko jedna drużyna. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwanaście konkurencji. Wśród zadań pojawiły się m.in. kręgle, kręcenie hula hop, toczenie słomianych beli, przecinanie pnia, transport na taczkach, picie napoju przez słomkę czy biegi z wodą. Za każdą z konkurencji drużyny otrzymywały punkty, które złożyły się na ostateczny wynik. Zwycięzcą tegorocznej olimpiady została reprezentacja Pogrzebienia, której wójt Grzegorz Niestrój wręczył puchar za zdobycie I miejsca. Kolejne puchary z rąk włodarza otrzymali, za zajęcie II miejsca – Rzuchów, III miejsca – Łańce, IV miejsca – Kornowac, V miejsca – Branka, VI miejsca – Kobyla.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.