Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

E-szkolenia dla pracowników edukacji

07.06.2019 14:52 | 0 komentarzy | (s)

Prawo oświatowe w zeszłym roku gruntownie się zmieniło. Aby przygotować się do funkcjonowania w nowych warunkach, warto zdecydować się na dodatkowe szkolenia z tej dziedziny. Dobrym pomysłem jest także połączenie ich ze szkoleniami dotyczącymi innych aktualnych zagadnień pedagogicznych.

E-szkolenia dla pracowników edukacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na rynku szkoleń możemy już znaleźć takie, które zapoznają nas z obecną sytuacją w dziedzinie prawa oświatowego. Warto wziąć pod uwagę także podnoszenie kwalifikacji w zakresie innych, aktualnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem szkół. Wybraliśmy interesujące szkolenia firmy ECRK lex, specjalizującej się w szkoleniach dla oświaty.

Poznaj prawo oświatowe

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami, czy przeciwnikami ostatniej reformy oświaty, musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej. W tym celu warto poznać szczegółowe zagadnienia związane z regulacjami, które weszły w życie. Atrakcyjną formą podniesienia kwalifikacji mogą być e-szkolenia, które pozwolą nam zdobywać wiedzę bez wychodzenia z domu. Do interesujących należą:

  • Zmiany prawa oświatowego od 1 września 2018 roku.

Na tym szkoleniu przeznaczonym dla Rad Pedagogicznych dowiemy się jakie zmiany zaszły w Karcie Nauczyciela, m.in. w zasadach oceniania pracy nauczycieli oraz awansu zawodowego. Poznamy także zadania i obowiązki pracowników wspomagających uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czy nowe regulacje doradztwa zawodowego,

  • Przepisy BHP w placówkach oświatowych po zmianie prawa od 28 listopada 2018 r.

Dowiemy się, co zmieniło się w przepisach dotyczących bhp i higieny w szkole i placówkach edukacyjnych oraz jaka jest odpowiedzialność nauczycieli za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny,

  • Zasady prowadzenia i archiwizacji dokumentacji pracowniczej po zmianach prawa od 01.01.2019 roku (darmowe)

Na tym dwuczęściowym szkoleniu zdobędziemy wystarczającą wiedzę, aby prowadzić poprawnie dokumentację pracowniczą w jednostce. Obejmuje ono m.in. zasady ewidencjonowania czasu pracy.

Inne interesujące e-szkolenia dla pracowników oświaty

W formie e-szkoleń można poznać też inne zagadnienia związane z pracą w szkolnictwie. Interesującą propozycją są te, które dotyczące współczesnych problemów i wyzwań stojących przed nauczycielami:

  • Prawa autorskie w praktyce szkolnej

Poznamy definicję utworu oraz zasady prawa cytatu czy dozwolonego użytku utworu.

  • Postępowanie w sytuacjach zagrożenia w placówkach oświatowych

Dowiemy się, jakie uregulowania prawne dotyczą sytuacji krytycznych i jak w ich trakcie postępować.

  • Narkotyki i dopalacze — wszystko co należy wiedzieć

Szkolenie poświęcone środkom psychoaktywnym. Przeprowadzić je można podczas zebrania rodziców lub Rady Pedagogicznej.

ECRK lex oferuje również inne interesujące szkolenia, także stacjonarne. Warto wziąć je pod uwagę szukając możliwości podnoszenia kwalifikacji.