Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

W strugach deszczu, ale wystartował! Wodzisławski Festiwal Kuglarzy [ZDJĘCIA]

18.05.2019 07:00 | 1 komentarz | AgaKa

Kapryśna aura próbowała co najmniej dwukrotnie zakłócić przebieg pierwszego dnia Festiwalu Kuglarzy, który odbył się na wodzisławskim Rynku w piątkowe popołudnie.

W strugach deszczu, ale wystartował! Wodzisławski Festiwal Kuglarzy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Animacje dla dzieci, kolorowanki, malowanie twarzy, nauka żonglowania, chodzenie na szczudłach, turniej monocyklowy i wiele innych atrakcji czekały na przybyłych na wodzisławskim Rynku w piątkowe popołudnie. Dzień zakończył się w bardzo gorącym i ognistym stylu warsztatami z chodzenia po rozżarzonym drewnie, które cieszyły się wielką popularnością. Z ognistą ścieżką zmierzyli się zarówno dorośli jak i dzieci. Najważniejszym punktem piątkowego wydarzenia były jednak wieczorne niezwykle widowiskowe pokazy ognia.

W sobotę oraz niedzielę festiwal przenosi się do Rodzinnego Parku Rozrywki.

Sobota:

Zabawa zaczyna się od godziny 13:00 puszczaniem mydlanych baniek. Od 14:00 warsztaty slackline i inne, drugi turniej monocyklowy, konkurs o tytuł "Wodzisławskiego Sztukmistrza" i część ogniowa konkursu.

Niedziela:

Zabawa zaczyna się od 16:00 od warsztatów żonglerskich, szczudlarskich i trzeciego turnieju monocyklowego. Od 17:00 konkurs Radia 90 na żonglowanie trzema piłeczkami jednocześnie. Wieczór zakończy się występem zwycięzcy konkursu "Wodzisławski Sztukmistrz" oraz pokazem ognia w wykonaniu krakowskiej grupy Teatru Ognia Mandragora.