środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Kilometr poboczem ruchliwej drogi do centrum handlowego

17.05.2019 07:00 | 11 komentarzy | juk

Przy ul. Rybnickiej w Radlinie, pomiędzy przystankami a tamtejszymi sklepami brakuje chodnika, co negatywne odbija się na poczuciu bezpieczeństwa pieszych poruszających się w tamtym rejonie

Kilometr poboczem ruchliwej drogi do centrum handlowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Pszowa. Pytał dlaczego przy ul. Rybnickiej w Radlinie, w pobliżu pawilonu handlowego - w którym mieści się m.in. sklep budowlany i sklep RTV i AGD - brakuje chodnika? - Żeby dojść do marketu, trzeba iść poboczem ruchliwej drogi prawie kilometr. Nikt nie pomyślał o tym, żeby w jego pobliżu zrobić przejście dla pieszych z chodnikiem? To jakiś obłęd! - mówi zirytowany pszowianin.

Od przystanku do przystanku

Mieszkaniec Pszowa wraz z kolegą chciał zrobić zakupy w sklepie budowlanym. Nie mając możliwości dojazdu do niego samochodem, wspólnie postanowili, że skorzystają z autobusu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Tak też zrobili. Wysiedli na przystanku „Radlin Obszary”. Na miejscu okazało się, że od przystanku do sklepu nie ma doprowadzonego chodnika. - Przeszliśmy więc przejściem dla pieszych na drugą stronę ulicy - relacjonuje mieszkaniec Pszowa. - Idziemy w stronę sklepu, dochodzimy do niego i co? Nie ma przejścia dla pieszych na drugą stronę - dodaje zirytowany. Nie chcąc łamać przepisów ruchu drogowego zdecydowali, że pójdą dalej chodnikiem aż znajdą „zebrę”. - Pokonaliśmy prawie dwa kilometry, aż w końcu doszliśmy do przystanku „Radlin Piekarnia”. Tam znaleźliśmy przejście dla pieszych - mówi pszowianin. Przechodząc na drugą stronę ulicy, nasi czytelnicy zorientowali się, że i tam nie ma chodnika w kierunku centrum handlowego. - Żeby dojść do sklepu, szliśmy poboczem ruchliwej drogi prawie kilometr. Dziwne, że od ponad trzech lat, kiedy sklep został otworzony, nikt nie wpadł na pomysł budowy w jego pobliżu przejścia dla pieszych z chodnikiem - mówi z oburzeniem mieszkaniec Pszowa.