Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Piąte spotkanie słowiańskich nauczycieli w Kuźni Raciborskiej

14.05.2019 15:44 | 0 komentarzy | ż

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej już po raz drugi była gospodarzem Spotkania Słowiańskich Nauczycieli. W miniony weekend 10.05 – 12.05 gościła 17 pedagogów z Czech i Słowacji.

Piąte spotkanie słowiańskich nauczycieli w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatywa ta zrodziła się kilka lat temu i polega na rozwijaniu współpracy między szkołami z Kuźni Raciborskiej, z miejscowości Odry w Czechach oraz Bystryczany na Słowacji. Szkoła zapoczątkowała współpracę z miastem Odry i ciągle ją kontynuuje. Co roku nauczyciele spotykają się w jednej z partnerskich szkół. Wymieniają swoje doświadczenia z zakresu funkcjonowania systemów edukacji w swoich krajach, metod i środków nauczania, bazy dydaktycznej, a ponadto każda ze szkół promuje swoją miejscowość i region.

Tegoroczne spotkanie, oprócz konferencji edukacyjnej w szkole, miało na celu zaprezentowanie walorów turystycznych powiatu raciborskiego i gminy Kuźnia Raciborska. Goście z Czech i Słowacji uczestniczyli w spływie kajakowym z Raciborza do Turza, zwiedzieli Zamek Piastowski oraz Muzeum w Raciborzu, a także spacerowali po rynku. Pogoda była wyśmienita, więc goście mogli w pełni podziwiać piękno ziemi raciborskiej.

V Spotkanie Słowiańskich Nauczycieli zakończyło się w niedzielę 12.05.2019 r. Następne odbędzie się w Bystryczanach na Słowacji. Dla wszystkich uczestników są to bezcenne doświadczenia zawodowe, nawiązywanie relacji, dzięki którym mogą organizować wiele ciekawych projektów dla uczniów.

źródło: SP w Kuźni Raciborskiej, oprac. ż