środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dni Wodzisławia na stadionie jednak płatne. Ile za bilet?

08.05.2019 14:06 | 19 komentarzy | mak

7, 8 i 9 czerwca odbędą się Dni Wodzisławia. Piątek, czyli pierwszy dzień święta miasta, będzie obchodzony w Rodzinnym Parku Rozrywki. Tam wstęp będzie darmowy. Ale później - w sobotę i niedzielę - impreza przeniesie się na stadion miejski przy ul. Bogumińskiej. Wtedy będą obowiązywać bilety w cenie 2 zł. Urzędnicy tłumaczą, że chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

Dni Wodzisławia na stadionie jednak płatne. Ile za bilet?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarze Wodzisławia planowali jedno z dwóch rozwiązań: albo święto miasta pozostanie bezpłatne, albo zacznie obowiązywać niewielka opłata za wstęp. Decyzja zapadła. Dni Wodzisławia - ale tylko imprezy na stadionie - będą płatne. - Planujemy biletowanie dwóch dni koncertowych tegorocznych Dni Wodzisławia Śląskiego, które odbędą się 8 i 9 czerwca jako impreza masowa na stadionie miejskim - informuje Klaudia Bartkowiak z Wydziału Rozwoju i Dialogu Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. - Odpłatność za wspomniane dwa dni koncertowe na stadionie miejskim wyniesie symboliczne 2 złote. Uzyskane ze sprzedaży biletów przychody przeznaczone zostaną na zapewnienie większego bezpieczeństwa imprezy masowej na stadionie. Wprowadzenie symbolicznej opłaty jest konieczne ze względów porządkowych i organizacyjnych. W ramach tej kwoty uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkową opaskę - dodaje.

Sprzedaż biletów ruszy niebawem, wkrótce zostanie ogłoszona lista punktów przedsprzedaży biletów, tak, aby umożliwić uczestnikom imprezy zakup biletu wstępu wraz z opaską bez kolejek, które mogą mieć miejsce w dniach imprezy przy kasach na stadionie.

W sobotę, 8 czerwca na stadionie wystąpią: Walfad, Cleo, Mrozu i Kult z Kazikiem Staszewskim. Dzień później, czyli 9 czerwca, zobaczymy koncerty: Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej, DJ SOFi, Michała Szczygła oraz Kombii z Grzegorzem Skawińskim.

Pozostałe atrakcje, w tym występy w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" z koncertem Jose Torresa i Leszka Ciechońskiego oraz innymi atrakcjami dla mieszkańców (7 czerwca), będą bezpłatne.

Miasto Wodzisław Śląski organizuje 50. Dni Wodzisławia Śląskiego poprzez Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum".