Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Spotkanie autorskie z podróżnikiem. Zabrał czytelników raciborskiej biblioteki do Etiopii

08.05.2019 12:38 | 0 komentarzy | d

Autor bestsellerowej książki „Miejsce za miejscem”, wokalista zespołu PLATEAU – Michał Szulim był gościem drugiego dnia Tygodnia Bibliotek. Znany podróżnik zabrał czytelników raciborskiej biblioteki na wyprawę do dzikich plemion Etiopii.

Spotkanie autorskie z podróżnikiem. Zabrał czytelników raciborskiej biblioteki do Etiopii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stamtąd pochodzi kawa, najstarszy człowiek na ziemi i Arka Przymierza. To tam można się przekonać, jak smakuje sfermentowany naleśnik, być świadkiem pewnej dziwnej ceremonii inicjacyjnej mężczyzn i nakarmić hieny. Oprócz garści cennych i praktycznych informacji na temat najgorętszego miejsca na ziemi Michał Szulim zabrał publiczność przede wszystkim w odwiedziny do dzikich plemion: od najbardziej cywilizowanego Dorsi żyjącego z tkactwa, przez plemię Hamerów słynącego z charakterystycznych czerwonych fryzur i wybitych przednich zębów, wymierające plemię Karo aż po etiopskich celebrytów, czyli plemię Mursi. - To była naprawdę fascynująca, pełna niespodzianek podróż – podsumowuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu

- Zainteresowanych tematem zachęcamy do wypożyczenia książki Michała Szulima w raciborskiej bibliotece. Przy okazji zapraszamy na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, które odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 18.00 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.