Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Co motywuje współczesnych pracowników do podjęcia zatrudnienia?

03.05.2019 16:45 | 2 komentarze | (s)

Obecnie pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że aby przyciągnąć dobrych pracowników do swojego przedsiębiorstwa nie wystarczy już tylko podnieść kwotę wynagrodzenia, należy użyć dodatkowych narzędzi, które zachęcą do przyjęcia oferty pracy. Wiadomo, że im większe miasto tym większe możliwości znalezienia odpowiednich benefitów. Poniże przedstawiono najczęściej stosowane formy wynagradzania pracowników.

Co motywuje współczesnych pracowników do podjęcia zatrudnienia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karty sportowe

Niezależnie od wieku wielu pracowników lubi wykonywać jakąś aktywność sportową. Niektóre sporty mogą być wykonywane niezależnie od warunków i bez wymagania sprzętów sportowych. Są jednak takie aktywności, które uzależnione są od dostępności obiektów sportowych. Między innymi baseny, siłownie, korty tenisowe to jedne z obiektów, w których konieczne jest opłacenie z ich korzystania. Dlatego wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom karty sportowe, które oferują dostęp do różnego rodzaju obiektów sportowych w całym kraju. Wejścia do obiektów mogą być limitowane lub bez ograniczeń.

Pakiety medyczne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do świadczeń opieki medycznej w krótszym terminie. Łatwiejsza jest też procedura rejestracji do specjalistów oraz na wszelkiego rodzaju badania diagnostyczne. Wielu pracodawców zapewnia także dostęp do pakietów medycznych dla członków rodziny pracownika, co szczególnie docenią zatrudnieni, którzy posiadają dzieci. Pakiety medyczne mogą być w pełni opłacane przez pracodawcę, a pracownik jedynie płaci podatek od ceny pakietu, lub mogą być współfinansowane przez pracownika.

Bony do sklepów

Wiele firm decyduje się wynagradzać swoich pracowników podarowując im bony do popularnych sieci sklepów. Pracownik może wykorzystać bon w danym miesiącu lub zostawić go na kolejne, aby uzbierać większą kwotę na poważniejsze wydatki. Pieniądze pochodzące z wynagrodzenia często rozchodzą się niepostrzeżenie i nieraz nie starczy na to co było potrzebne, wtedy bon może okazać się bardzo przydatny.

Materiał zewnętrzny