Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Rodzinny Festyn Ekologiczny w Radlinie już w piątek

25.04.2019 14:07 | 1 komentarz | (q)

Smog, pszczelarstwo, racjonalne wykorzystanie wody i dofinansowania do źródeł ciepła to tylko niektóre z tematów, jakie będą poruszone podczas Rodzinnego Festynu Ekologicznego, jaki odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Radlinie przy tężni. Przygotowano też sporo atrakcji dla najmłodszych.

Rodzinny Festyn Ekologiczny w Radlinie już w piątek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie organizowane jest przez Forum Firm w Radlinie. Już od godziny 16.00 odbywać się będą prelekcje, warsztaty oraz występy artystyczne. Podczas prelekcji poruszone zostaną tematy smogu, pożytecznej roli pszczół oraz racjonalnego wykorzystania wody. Podczas warsztatów, dzieci będą mogły wykonać ekologiczne maskotki z surowców wtórnych, a także przygotować ozdoby z masy solnej.

Dla gości przygotowane zostaną również stoiska tematyczne. Będzie można uzyskać informacje o dofinansowaniu źródeł ciepła, poznać ciekawostki na temat wody oraz odwiedzić stoisko „Zielony Hanys”, gdzie serwowane będą regionalne rady i porady, jak dbać o przyrodę i nie tylko od święta. Ponadto dzieci będą mogły skorzystać z przesiewowych badań wzroku. Dla najmłodszych przygotowane zostaną również dodatkowe atrakcje, jak dmuchany zamek, baloniki oraz rodzinna gra terenowa na zasadzie Geocachingu, czyli odnajdowania ukrytych zagadek i wskazówek. Program artystyczny zaprezentuje Grupa Artystyczna PRZYTUP, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, a dla uczestników przygotowano darmowe sadzonki drzew. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Radlina.

Szymon Kamczyk / Adventure Media, zdjęcie terenu rekreacujnego przy tężni: Drone Services