Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Parking przy centrum przesiadkowym. Kasa stoi. Będzie płatny?

23.04.2019 07:00 | 20 komentarzy | mak

Parking przy budowanym centrum przesiadkowym w Wodzisławiu Śląskim. Jeszcze przed świętami stanęła tam wiata z napisem "kasa". Tymczasem wodzisławscy urzędnicy tłumaczą, że jeszcze nie wiadomo, czy parking będzie płatny czy nie, bo dopiero trwa ustalanie regulaminu.

Parking przy centrum przesiadkowym. Kasa stoi. Będzie płatny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławiu Śl. trwa budowa centrum przesiadkowego. W tym dwóch parkingów - dolnego (między rondem Karvina i budynkiem dworca) oraz górnego (bliżej ul. Jana Pawła II). Co istotne - rozpoczęło się instalowanie systemu do obsługi parkingów. Stanęło już nawet stanowisko z widocznymi napisami "kasa" i "opłata za parking".

Postanowiliśmy zapytać w wodzisławskim urzędzie miasta o to, jakie rozwiązania pzygotowano dla kierowców, którzy będą zostawiać swoje samochody przy dworcu. A także czy parkingi będą płatne? W urzędzie tłumaczą, że... jeszcze nic nie wiadomo. - Przygotowywany jest regulamin - wyjaśnia Mateusz Jamioła z Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. Dodaje, że analizowane są różne rozwiązania, w tym pod kątem prawnym. Począwszy od rozwiązania, że parking będzie bezpłatny, aż po takie - że płatny. Dlatego na razie nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów. Mamy je poznać dopiero po w momencie, gdy regulamin będzie gotowy.