Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

To już pewne. Będzie kino premierowe w Wodzisławiu

18.04.2019 06:30 | 0 komentarzy | mak

Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego do Kina „Pegaz”. Dzięki dotacji w placówce uruchomione zostanie kino premierowe.

To już pewne. Będzie kino premierowe w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadanie pod nazwą "Cyfrowe Kino Pegaz w Wodzisławskim Centrum Kultury" znalazło się w gronie piętnastu projektów wybranych do dofinansowania. Zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego pozwoli na uruchomienie kina premierowego w jakości 3D oraz umożliwi skorzystanie z szerokiej oferty wartościowych filmów polskich, europejskich i kinematografii światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kina polskiego. W ramach dofinansowania placówka otrzyma ponad 121 tysięcy złotych, co stanowi połowę wartości sprzętu projekcyjnego. Pozostałą część wkładu własnego zapewni miasto Wodzisław Śląski, w tym będą też środki własne WCK.

Uruchomienie kina premierowego będzie konsekwencją prowadzonych od kilku lat działań zmierzających do poprawy jakości świadczonych przez WCK usług i wzbogacenia oferty programowej. Jest też wyjściem w stronę mieszkańców, którzy oczekują premier kinowych w mieście. Po remoncie sali widowiskowej z wymianą foteli, zakupie nowoczesnego ekranu kinowego i innych pracach modernizacyjnych, przyszedł czas na zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku na ekranie WCK widzowie obejrzą pierwsze premiery filmowe.

- Kino premierowe stanowi oczekiwany krok w rozwoju naszej oferty kulturalnej - mówi dyrektor WCK Krzysztof Jaroch.