Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Nowe oczy Nautiki

20.04.2019 07:00 | 1 komentarz | art

Dyrektor Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji Nautica zwrócił się do Rady Gminy w Gorzycach o dofinansowanie zakupu monitoringu wizyjnego. Jego zdaniem, obecnie działający na basenie monitoring nie spełnia swojej roli. Nie umożliwia identyfikacji sprawców dewastacji mienia komunalnego. Poza tym nie jest już kompatybilny z obecnymi technologiami – mówi Ryszard Markiewicz, dyrektor GOTSiR Nautica.

Nowe oczy Nautiki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Markiewicz wyjaśnił, że w ramach prac modernizacyjnych dojdzie nie tylko do wymiany starych kamer na nowe, o dużo większej rozdzielczości, ale dokupione zostaną również dwie dodatkowe kamery.

Markiewicz zaznaczył, że problem z monitoringiem nasilił się pod koniec ubiegłego roku. – Wtedy zaobserwowaliśmy więcej zdarzeń, głównie z powodu większego ruchu na obiekcie. Tymczasem jakość nagrań jest taka, że nie prowadzi do żadnych wniosków. A nie ma miesiąca, by policja nie wnioskowała o materiał z monitoringu, czy to dotyczący zdarzeń na placu zabaw, czy na parkingu, gdzie dochodzi do różnych kolizji – konkludował Markiewicz.

Radni większością głosów pozytywnie zaopiniowali i przegłosowali przekazanie środków na zakup monitoringu. Koszt inwestycji to 10200 zł.

(art)