środa, 20 listopada 2019

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Netmove - Firmowa strona internetowa. Na co zwracać uwagę podczas wyboru wykonawcy?

12.04.2019 10:48 | 3 komentarze | (s)

Skrojona na miarę strona internetowa to najlepsze narzędzie do promocji biznesu. Trudno oszacować budżet takiego przedsięwzięcia. Ceny wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Są uzależnione głównie od tego, jakie będą koszty tworzenia i wdrażania poszczególnych elementów witryny.

Netmove - Firmowa strona internetowa. Na co zwracać uwagę podczas wyboru wykonawcy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mnogość technologii

Strona stronie nie jest równa. Podczas, gdy raczej wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość, że trudno konkurować na rynku bez takiego narzędzia, różnie traktuje się wysokość budżetu, jaki powinna obejmować. Inaczej wycenia się witrynę, która ma być wizytówką, odpowiednio drożej kosztuje rozbudowana strona ofertowa a najwięcej zaawansowany system e-commerce. Przy tworzeniu stron internetowych najczęściej stosuje się popularne systemy zarządzania treścią, jak WordPress, Joomla! Dru­pal. W przypadku sklepów internetowych są to WooCommerce, PrestaShop bądź Magento. Przy małym budżecie sięga się po szatę graficzną i układ treści, oparty o darmowy lub udostępniony komercyjnie szablon. Przy większych kosztach można liczyć na indywidualną szatę graficzną i rozwiązania, dostosowane do konkretnego projektu.

Właściwy wykonawca

Jak w każdej dziedzinie, w przypadku projektowania stron www zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi to taniej. Student, freelancer, osoba dorabiająca po godzinach, pracująca w domu, nie ponosząca kosztów, związanych z prowadzeniem działalności. Profesjonalna agencja zaoferuje wyższe ceny, ale też więcej możliwości. Ważne są jej doświadczenie oraz referencje. Tych drugich nie warto szukać ich na stronie konkretnej firmy lecz na forach branżowych. Potencjalnego wykonawcę trzeba pytać, czy strona będzie wyposażona w system CMS, czyli zarządzania treścią. Daje to dostęp do zmieniania ich treści bez konieczności kontaktu z fachowcem, znającym język HTML. Kompleksowa usługa powinna zawierać ofertę hostingu i domeny. W przeciwnym razie należy się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Elastyczność i estetyka

Mimo, że stronę www projektuje fachowiec z agencji interaktywnej, powinna ona przede wszystkim odzwierciedlać styl zleceniodawcy nie wykonawcy. Ważna jest elastyczność pracownika, który naszą wizję dopasuje do możliwości technicznych, uzależnionych od budżetu. Dobrym pomysłem jest możliwość zmiany grafiki lub kolorystyki, która może nam się znudzić po jakimś czasie. Nie ma sensu inwestowania w projekt, który nie odpowiada naszej estetyce. Przy wyglądzie strony dobrze jest określić ilość zakładek na strony i podstrony w danej cenie. Niewystarczająca ilość miejsca oznacza, że nie da się umieścić całej oferty na stronie ( a dodatkowe podstrony mogą być płatne).

Nową stronę internetową warto pozycjonować, dzięki czemu będzie widoczna. Agencje interaktywne jak Netmove prowadzą działania zgodne z aktualnymi wytycznymi wyszukiwarek internetowych. Treści dostosowują do wybranych słów kluczowych. Prowadzą także działania w zakresie linków zewnętrznych - ich ilość i jakość decyduje o rankingu strony w wyszukiwarce.

Materiał zewnętrzny