środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Do komisariatu trafi nowy wóz

10.04.2019 19:00 | 3 komentarze | art

Policjanci z komisariatu w Rogowie otrzymają nowy wóz – hybrydową toyotę.

Do komisariatu trafi nowy wóz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu Rada Gminy w Gorzycach podjęła decyzję o przekazaniu policji 18,5 tys. zł na zakup radiowozu dla komisariatu w Rogowie. Najpierw o sprawie dyskutowano na wspólnym posiedzeniu komisji, które odbyło się w poniedziałek 25 marca, trzy dni później również na sesji rady gminy.

Na sesji obecny był Adam Grobelny, komendant komisariatu w Rogowie. - Nasza sytuacja, jeśli chodzi o tabor samochodowy, jest dość skomplikowana. Mamy obecnie 7 pojazdów, w tym 2 nieoznakowane i 5 oznakowanych. Ale 2 z nich przejechały już ponad pół miliona km. Policjanci o nie dbają, ale te 2 auta będą musiały zostać w tym roku zezłomowane. Zostanie nam więc 5 radiowozów, w tym jeden stosunkowo nowy nieoznakowany. Z pozostałych czterech oznakowanych, jeden również ma już bardzo wiele kilometrów przejechanych – mówi Grobelny. Jak wyjaśnił, policja chce kupić samochód oznakowany, hybrydową toyotę corollę o wartości około 102 tys. zł. Część zakupu sfinansuje komenda wojewódzka, część WFOŚiGW oraz samorządy, których teren obsługuje komisariat, czyli Gorzyce i Lubomia.

Grobelny przypomniał, że teren obsługiwany przez komisariat w Gorzycach jest rozległy. Najbardziej rozległy w powiecie. - Patrole nie są w stanie skutecznie patrolować tego terenu pieszo. Również dzielnicowi potrzebują radiowozów – przekonywał Grobelny.

Prośba policji spotkała się z pozytywnym odbiorem większości radnych.

(art)


Radiowozy blokują strażaków

Podczas dyskusji nad udzieleniem dotacji dla policji nie zabrakło głosu krytyki. Nie dotyczył on jednak samego zakupu. - Ja mam wrażenie, że policja w Rogowie ma tych aut za dużo, bo cyklicznie policyjne auta zastawiają bramę wjazdową remizy straży pożarnej w Rogowie. Powtarzam cyklicznie. Są oczywiście zdjęcia – powiedział na wspólnym posiedzeniu komisji radny Michał Menżyk. Trzy dni później, kiedy na sesji obecny był komendant, radny tego tematu już jednak nie poruszył.