środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Legalne picie pod chmurką? Wypowiedzą się wodzisławianie

08.04.2019 08:07 | 9 komentarzy | mak

Przypominamy, że we wtorek (9 kwietnia) w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się debata poświęcona tematowi, który budzi duże emocje - chodzi o utworzenie na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki specjalnej strefy, gdzie będzie można kulturalnie i legalnie pić pod chmurką. Prezydent Mieczysław Kieca chce wsłuchać się w głosy mieszkańców i zapoznać z opiniami zaproszonych na debatę ekspertów.

Legalne picie pod chmurką? Wypowiedzą się wodzisławianie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Debata odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. - Poświęcimy ją tematowi alkoholu w przestrzeni publicznej - zapowiedział prezydent Mieczysław Kieca. - Dialog z mieszkańcami to podstawa działania władz miasta. Przypomnę, że ostatnio rada miasta przyjęła petycję odnośnie umożliwienia swobodniejszej dystrybucji alkoholu na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. W związku z tym jestem zobowiązany do przygotowania stosownego projektu uchwały w tej sprawie. Ale przede wszystkim jestem zobowiązany wobec mieszkańców, aby wsłuchać się w ich głos. Dlatego podjąłem decyzję, że będziemy organizować różnego rodzaju debaty publiczne. Pierwsza wodzisławska debata będzie poświęcona kwestii alkoholu w przestrzeni publicznej. Temat wymaga poważnej i merytorycznej dyskusji. Już teraz zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie - podkreślił prezydent.

Do udziału w debacie zostaną zaproszeni także eksperci oraz przedstawiciele różnych środowisk.

Przypomnijmy, że z inicjatywą utworzenia strefy legalnego picia „pod chmurką” wyszło stowarzyszenie Wodzisław 2.0. Strefa miałaby powstać w Rodzinnym Parku Rozrywki, na terenie rekreacyjnym ze stolikami i grillem. Kulturalne picie mogłoby trwać tylko do godz. 21.00, a napoje nie mogłyby zawierać więcej niż 12 proc. alkoholu. Pod petycją podpisało się 746 mieszkańców.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.