Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Tak bawiły się dzieci na kolejnej Pirackiej Nocy z Andersenem [ZDJĘCIA]

01.04.2019 14:54 | 0 komentarzy | d

Uroczyste ślubowanie na głównym pokładzie, tworzenie pirackiej bandery i szabli na bocianim gnieździe, partyjka w karty w kubryku i poszukiwanie nietypowego skarbu w kajucie Kapitana... Z piątku na sobotę w raciborskiej bibliotece zorganizowano kolejną Piracką Noc z Andersenem.

Tak bawiły się dzieci na kolejnej Pirackiej Nocy z Andersenem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żeby morska przygoda przebiegała bez większych kłopotów, młodzi piraci zapoznali się na początku z kodeksem (nieprzestrzeganie go groziło porzuceniem na bezludnej wyspie) oraz otrzymali imiona. Następnie zaopatrzeni w mapę i uzbrojeni w szable wyruszyli na podbój biblioteki – od piwnicy, aż po sam strych.

Najpierw pokład główny. Potem 18 kroków prosto i 24 do góry na bocianie gniazdo. Po drodze na piratów czekało mnóstwo przygód – m.in. ucieczka przed rekinami i syrenami, budowa statku czy spotkanie z Kapitanem Szablozębnym. Nieustraszone dzieci znalazły jeszcze resztki sił na wizytę w fotobudce i zredagowanie artykułu do gazety „PIRACI”. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach piraci dopłynęli do brzegu prawie nad ranem.

- Dziękujemy naszym darczyńcom - restauracji Casagrande oraz piekarni „Alfred” za pomoc w organizacji imprezy. A wszystkie dzieci, które ominęła nasza nocna zabawa, zapraszamy w przyszłym roku! – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Obszerna fotorelacja z imprezy na www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu. 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.