Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Szukają miejsca dla klubu seniora

29.03.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Czy w remizie miejscowej OSP powstanie klub seniora? Radni rozważają taką możliwość, ale bez zgody strażaków się nie obejdzie.

Szukają miejsca dla klubu seniora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jak wyliczyliśmy, w naszej gminie mieszka około 5 tysięcy osób, które mają powyżej 60 lat. Dlatego myślę, że jest potrzeba by stworzyć im miejsce, dedykowane tylko dla nich, miejsce w którym mogli by się spotykać we własnym towarzystwie – mówi radna Alicja Zuch, przewodnicząca Komisji Rodziny, Spraw Społecznych, Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Jak dodaje, chodzi o miejsce, w którym seniorzy mogli by się spotykać w swoim towarzystwie przez kilka godzin dziennie.

Niedawno radni z komisji spraw społecznych wizytowali remizę OSP Bełsznica. Pod kątem przystosowanie jej części na klub seniora. Wcześniej byli też w świetlicy w Osinach, ale uznali, że to parterowa remiza bardziej będzie odpowiadać potrzebom seniorów. - Remiza w Bełsznicy nie posiada barier architektonicznych, co w przypadku osób starszych jest ważne – mówi Alicja Zuch. Zaznacza jednak, że żadne decyzje nie zapadły, bo remizą zarządzają strażacy i to oni muszą zgodzić się na użyczenie jej na potrzeby klubu seniora. - My nie chcemy im niczego wydzierać z rąk. Jeśli wyrażą zgodę to wtedy będzie zielone światło dla możliwości pozyskania środków zewnętrznych na utworzenie klubu seniora – zaznacza przewodnicząca komisji.

(art)