Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Rozjadą drogi lokalne, czyli efekt uboczny remontu Jastrzębskiej

28.03.2019 19:00 | 7 komentarzy | mak

Remont zdewastowanej drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu i ul. Wodzisławskiej w Mszanie to inwestycja, na którą czekamy od lat. Wydawało się, że jest już blisko, tymczasem może zabraknąć pieniędzy! Jednocześnie nasi samorządowcy drżą o stan dróg lokalnych, które w czasie remontu ważnej drogi wojewódzkiej mogą zostać „rozjechane”, bo wielu kierowców na własną rękę będzie szukać objazdów.

Rozjadą drogi lokalne, czyli efekt uboczny remontu Jastrzębskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 marca doszło do otwarcia ofert w przetargu na przebudowę DW 933. Wkrótce będziemy mogli poinformować, czy udało się wyłonić firmę, która zrealizuje inwestycję. Na razie pojawiły się spore kłopoty, o których piszemy w ramce obok. - Rzecz dotyczy nie tylko odcinka Wodzisław–Jastrzębie, ale także Pawłowice–Pszczyna - przekazuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowiach Ryszard Pacer.

Roboty w Wodzisławiu i Mszanie oznaczono w przetargu nazwą „A”. Część „A” to odcinek bięgnący na terenie Wodzisławia Śląskiego i gminy Mszana. Liczy ok. 7,2 km (od skrzyżowania DW 933 z DK 78 do ronda Obrońców Bożej Góry, stanowiącego początek Drogi Głównej Południowej).

Wahadło

Już wiadomo, jaka organizacja ruchu będzie obowiązywać w czasie remontu DW 933. - W trakcie przebudowy ruch będzie odbywał się wahadłowo. Odcinki objęte taką organizacją ruchu będą się zmieniały w trakcie postępu prac - zapowiada rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

Kierowcy sami znajdą

Oficjalnie objazdów nie będzie. Ale w praktyce wielu kierowców będzie starało się uniknąć stania w korku na Jastrzębskiej i czekania na odpowiednią zmianę świateł. Będą więc na własną rękę szukać objazdów. Nasi samorządowcy wiedzą, co to oznacza. - Kierowcy będą się zastanawiać, jak oszczędzić czas i paliwo. To zrozumiałe. Dlatego poszukają dróg na skróty - wieszczy Jan Zemło z zarządu powiatu wodzisławskiego.