Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Droga pęka przez ciężkie autobusy i spad

26.03.2019 07:00 | 27 komentarzy | mak

Mocno popękana i z dziurami. Opis ten dotyczy ul. Jana Pawła II w Wodzisławiu, czyli drogi, która nie tak dawno była remontowana. - Dlaczego w tak krótkim czasie droga jest w tak fatalnym stanie? - pyta nasz czytelnik.

Droga pęka przez ciężkie autobusy i spad
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 - Jadąc ulicami Wodzisławia po zimie można natknąć się na masę dziur, co po części jest zrozumiałe z uwagi na to, że wiele dróg nie było od lat remontowanych. Moją uwagę zwrócił jednak fakt popękania i wyskakujących dziur na ulicy Jana Pawła II - pisze nasz czytelnik i przypomina, że droga nie tak dawno była remontowana. Jak sprawdziliśmy, dokładnie pięć lat temu.

– W związku z tym mam pytanie kto nadzoruje jakość remontów dróg w Wodzisławiu Śląskim i kto wykonywał nakładkę na ulicy Jana Pawła II? Dlaczego w tak krótkim czasie jest w tak fatalnym stanie? Czy ktoś pilnuje jakości wykonania nawierzchni? - pyta czytelnik.

Wodzisławscy urzędnicy tłumaczą, że ul. Jana Pawła II jest szczególną ulicą, bo z dużym spadkiem podłużnym. A ponadto - asfalt na tej drodze w szczególny sposób narażony jest na duże obciążenia ruchem komunikacji autobusowej. - W kwestii popękania ulic i dziur w ramach pozimowego utrzymania dróg systematycznie działa i będzie działał Zarząd Dróg Miejskich - podkreśla rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Anna Szweda-Piguła.

Ponieważ przebudowa ul. Jana Pawła II była realizowana 5 lat temu, minął już okres gwarancji. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które w procedurze przetargowej złożyło najkorzystniejszą ofertę w wysokości ok. 156,2 tys. zł. - Co ważne, każdy taki remont nadzorują osoby ze stosownymi uprawnieniami. Do każdego zadania wykonawcy wybierani są z osobna, zwykle są to firmy zewnętrzne - przekazuje Anna Szweda-Piguła.

(mak)