środa, 20 listopada 2019

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Kultura

Chris Norman odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

20.03.2019 10:00 | 0 komentarzy | MK, d
Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 10:06

Chris Norman - legendarny wokalista zespołu Smokie, jeden z najbardziej oryginalnych i znanych brytyjskich muzyków lat 70 i 80  już w kwietniu 2019 odwiedzi Polskę. W ramach europejskiej trasy koncertowej artysta zagra aż dwa koncerty: w katowickim Spodku i gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Chris Norman odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

ROZSTRZYGNIĘCIE. Zaproszenia otrzymują: Ewa Grzyb, Agata Ozga, Iwona Gomola.


Do rozdania mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert Chrisa Normana, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w katowickim Spodku. Co należy zrobić?

Wystarczy skomentować post mówiący o tej zabawie na facebookowym fanpage'u portalu Nowiny.pl. W komentarzu należy zaznaczyć, dlaczego to właśnie Ty powinieneś otrzymać wejściówkę. Wygrają opinie, które zbiorą największą liczbę „lajków”. Nagrodę otrzymają trzy osoby (post znajduje się TUTAJ).

Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 15 kwietnia, do godziny 10.00. Wejściówki trafią do internautów, którzy spełnili warunki konkursowe opisane w regulaminie. Po zakończeniu konkursu wyniki podane zostaną w portalu Nowiny.pl, skontaktujemy się ze zwycięzcami również w wiadomości prywatnej na Facebooku, prosimy więc o baczne sprawdzanie folderu „inne”.

Pamiętajcie! Komentarz należy dodać pod postem na Facebooku portalu Nowiny.pl, a nie w portalu Nowiny.pl. Uczestnikiem Konkursu może być wyłącznie osoba, która ukończyła 18. rok życia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

Wzięcie udziału w konkursie oznacza, że zapoznałeś się z naszą polityką prywatności dostępną TUTAJ oraz regulaminem, który znajduje się TU.


Legendarny wokalista jest jedną z największych gwiazd lat 70 i 80. Doskonale znany z zespołu Smokie, wielokrotnie okupował pierwsze miejsca europejskich list przebojów.  Solową karierę rozpoczął w 1987 roku, wydając od tego czasu aż kilkanaście płyt. Ostatni jego występ w Polsce miał miejsce w 2014 roku.

Doskonale znane przeboje wokalisty takie, jak „Living Next Door to Alice”, „Midnight Lady”, „It’s Your Life” czy „Baby I Miss You” przez wiele miesięcy zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.  Nie zabraknie ich także podczas koncertów, które zostały zaplanowane już na kwiecień 2019 roku. Organizatorzy trasy podkreślają, że zdecydowali się na zaproszenie Chrisa Normana z sentymentu do lat swojej młodości i czasów gdy towarzystwo dzieliło się na fanów Smokie, T. Rex, Slade, czy Ozzy’ego Osbourne, a ściany pokoi wyklejone były aż po sufit ich plakatami.

Bilety na koncerty w Polsce nabyć można na stronie www.ebilet.pl

Terminy koncertów w Polsce:

26 kwietnia 2019                               Spodek, Katowice

28 kwietnia 2019                               Ergo Arena, Sopot/Gdańsk

Organizator: Topkoncert Sp. z o.o.


Chris Norman

Znany z gry w sławnym zespole z lat 70-tych Smokie, Chris Norman rozpoczął karierę solową po opuszczeniu zespołu w 1986 r. Jego pierwszy singiel „Midnight Lady” stał się wielkim hitem w całej Europie, w tym okupował pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów przez 6 tygodni!

Przeznaczeniem Chrisa Norma był show-biznes, gdyż pochodził z rodziny z powiązaniami w tym przemyśle sięgającymi dwóch pokoleń. Jego dziadkowie odbyli własną trasę koncertową po Anglii podczas I Wojny Światowej, a ich córka Pat (matka Chrisa) dołączyła do grupy tanecznej po ukończeniu szkoły. Pip Norman (ojciec Chrisa) był częścią spektaklu tanecznego/komediowego o nazwie „The Four Jokers” i pracował w całej Europie w latach 30-tych i 40-tych XX wieku. Miał na swoim koncie udział w gali Royal Variety Performance.

Swoją pierwszą gitarę dostał w wieku siedmiu lat, a jego wczesne muzyczne inspiracji związane były z twórczością takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz Lonnie Donegan. Później, grupy beatowe z lat 60-tych, w szczególności The Beatles, oraz piosenkarz folkowy Bob Dylan, miały ogromny wpływ na Chrisa. W szkole założył zespół wraz z gitarzystą Alanem Silsonem. Grał z nim w całej Wielkiej Brytanii pod koniec lat 60-tych i na początku lat 70-tych XX wieku.

W 1974 roku, grupa opracowała własne brzmienie opierające się na trzyczęściowej harmonii i charakterystycznym wokalu Chrisa zawiniętych w dźwięk gitarowego rocka. Był to rodzaj mieszaniny pomiędzy Crosby, Stills & Nash oraz Creedence Clearwater Revival. Następnie, zespół zmienił nazwę na „Smokie”, a ich pierwszy album „Pass It Around” został wydany w 1975 r. w wytwórni płytowej RAK Records Mickiego Mosta.

W lecie 1975 r. zespół posiadał swój pierwszy singiel „If you think you know how to love me”. Po nim nastąpiła seria 15 singlowych hitów, w tym:

If You Think You Know How To Love Me,

Don't Play Your Rock'N'Roll To Me,

Something's Been Making Me Blue, Wild Angels,

I'll Meet You At Midnight, Living Next Door To Alice,

Lay Back In The Arms Of Someone, It's Your Life,

Needles And Pins, Oh Carol among many others,

A także bardzo udany duet z Suzi Quatro w piosence „Stumblin’ In”, który dał Chrisowi odczuć pierwszy smak sukcesu poza grupą.

Po jego odejściu z grupy w 1986 r. i serii udanych przebojów solowych w Europie, w 1994 r., Chris otrzymał nagrodę „International video Star of the Year” przyznawaną przez CMT Europe za klipy do piosenek „Jealous Heart”, „The Growing Years” oraz „Red Hot Screaming Love”.

Przez wiele lat Chris koncertował ze swoim zespołem i co kilka lat wydawał nowy album. Teraz wraca do Wielkiej Brytanii ze wszystkimi swoimi hitami i kilkoma świetnymi nowymi utworami.

www.chris-norman.co.uk

Materiał zewnętrzny