Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Chemiczna „bomba” w środku wsi

18.03.2019 13:00 | 0 komentarzy | mad

Rządzący Kuźnią Raciborską biją na alarm. Ktoś do Jankowic zwiózł przeróżne substancje. Mowa aż o 72 tysiącach litrów! W gminie chcą jak najszybciej pozbyć się problemu. Sytuację określono mianem kryzysowej.

Chemiczna „bomba” w środku wsi
Na terenie tej posesji przy ul. Raciborskiej w Jankowicach mają znajdować się szkodliwe substancje. Radna Mariola Wajda podkreśla, że sprzątanie czyjejś działki jest koniecznością, a nie załatwianiem sprawy za osobę prywatną.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie jesteśmy potulnym barankiem

Na zakończenie dyskusji radny Manfred Wrona mówił, że musi pójść mocny sygnał, że „gmina nie jest tylko potulnym barankiem”, która płaci za usunięcie problemu, ale też „nie będziemy szukać do ostatniej kropli krwi tego gagatka”. Radna Mariola Wajda zauważała, że należy podkreślić to, że gmina nie sprząta czyjeś działki, czym podnosi jej wartość, ale usuwa odpady, bo to konieczność.

Dawid Machecki


O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do raciborskiej policji. Zapytaliśmy o czynności podejmowane przez mundurowych. Rzecznik prasowy Mirosław Szymański odpowiedział, że policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od września 2018 roku, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Raciborzu, prowadzą śledztwo w trybie art. 183 § 1 KK (składowania wbrew przepisom ustawy odpadów). – Ze względu, iż jest to śledztwo nadzorowane przez raciborską prokuraturę, w sprawie szczegółów odsyłam do gospodarza postępowania – dopowiedział. Skontaktowaliśmy się więc z raciborską prokuraturą, dowiedzieliśmy się jednak, że informacje uzyskamy później. Postaramy się więc zamieścić je w kolejnym wydaniu „Nowin Raciborskich”.

Ludzie:

Manfred Wrona

Manfred Wrona

Radny Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miasta

Mariola Wajda

Mariola Wajda

Radna miejska Kuźni Raciborskiej 

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Roman Wilk

Roman Wilk

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej