środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Zachwyciła swoją wypowiedzią. Konkurs Superbabcia rozstrzygnięty

23.02.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

– Bardzo się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że to opowieść mojej córki okazała się tą, która wygrała – komentuje Barbara Baron, mama dziewczynki, zwyciężczyni konkursu Nowin.

Zachwyciła swoją wypowiedzią. Konkurs Superbabcia rozstrzygnięty
Na obiad przybyli, rząd pierwszy (od lewej): Sonia Baron (zwyciężeni), Dominika Baron (siostra), Renata Baron (babcia). Rząd drugi (od lewej): Maria Niestrój (babcia), Barbara Baron (mama), Aleksander Baron (tata), Jerzy Baron (dziadek), Michał Niestrój (wujek), Dorota Niestrój (ciocia).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonia Baron uczęszcza do przedszkola w Nędzy i należy do grupy „Puchatków”. Czytelnikom „Nowin Raciborskich” opowiedziała o swoich babciach Marysi i Renacie. Słowa, które zawarła w wypowiedzi okazały się kluczem do sukcesu. Nasi czytelnicy wycinali kupony i głosowali na jej opowieść, dzięki temu Soni udało się wygrać kolejną edycję konkursu „Superbabcia”.

Dziewczynka wygrała dla swojej rodziny obiad w restauracji Opavska w Raciborzu, dla swojej grupy przedszkolnej przyjazd bajkowych postaci z programem artystycznym „Wesołe Podwórko”, a dla przedszkola talon o wartości 2 tysiące złotych do wykorzystania w Drukarni Nowiny. – Bardzo się wzruszyłyśmy, że wygrała nasza wnuczka – mówią zgodnie babcie: Maria Niestrój i Renata Baron. – Wysyłałyśmy kupony, nie po jednym, ale troszkę więcej – mówią z uśmiechem. Na obiad do Opavskiej przybyła najbliższa rodzina dziewczynki. Restauracja przygotowała swój specjał: swojski rosół oraz specjalnie przyrządzane policzki wołowe, które podane zostały z czeskimi knedlami i surówką. Nie zabrakło również deseru.

Dania podawała urocza kelnerka Wioletta Bulak.

(mad)

Wypowiedź dziewczynki

Moja babcia Marysia pracuje w restauracji, gotuje dobre obiadki, kluski, zupy, surówki i mięsko. Babcia mieszka w Szymocicach i czasami odbiera mnie z przedszkola. Babcia ma kota i psa. Babcia Renata mieszka razem ze mną w Nędzy. Babcia pracuje w Raciborzu w szkole i uczy pielęgniarki. Razem z babcią koloruję i rysuję. Kocham babcie i życzę im wszystkiego najlepszego.

Zwyciężeni na wspólnym zdjęciu z babaciami. Od lewej: Maria Niestrój, Sonia Baron oraz Renata Baron.