Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Sprawdzą, czy mieszkańcy są zainteresowani gazem

21.02.2019 07:00 | 3 komentarze | mak

Do mieszkańców Rydułtów trafią specjalne ankiety. Będzie można wyrazić swoje zainteresowanie podłączeniem domostwa do sieci gazowej lub ciepłowniczej.

Sprawdzą, czy mieszkańcy są zainteresowani gazem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W styczniu w Rydułtowach odbyły się spotkania dotyczące możliwości podłączenia się do sieci gazowej. Omawiano stan zaawansowania planowanych podłączeń budynków, których właściciele złożyli już wnioski i podpisali umowy przyłączeniowe z Polską Spółką Gazownictwa. Ale na tym nie koniec. W toku dyskusji zrodził się pomysł zdiagnozowania jakie jest - w skali miasta - zainteresowanie podłączeniem domostw do sieci gazowej.

Rydułtowski urząd miasta - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - postanowił pełnić w tej sytuacji rolę pośrednika. Powstała specjalna ankieta, którą mieszkańcy otrzymają razem z decyzją podatkową. - Doszliśmy do wniosku, że pomożemy rozeznać sytuację odnośnie zainteresowania podłączeniami do sieci gazowej. Ale nie tylko. Ankieta dotyczy też sieci ciepłowniczej - mówi sekretarz miasta Krzysztof Jędrośka.

Wyniki ankiety miasto przekaże Polskiej Spółce Gazownictwa oraz Ciepłowni Rydułtowy. Na ich podstawie przedsiębiorstwa będą mogły zdiagnozować, gdzie warto rozwijać sieć - gazową lub ciepłowniczą. - Ze względu na ochronę danych osobowych nie prosimy mieszkańców o podawanie imion i nazwisk. Wystarczy nazwa ulicy, by przedsiębiorstwa miały informację zwrotną, gdzie występuje zainteresowanie - podkreśla sekretarz miasta.

Część ankiety dotyczy też odnawialnych źródeł energii. W tym zakresie wyniki będą wykorzystywane przez rydułtowskich urzędników.

Wypełnioną ankietę w formie papierowej można dostarczyć do Urzędu Miasta w Rydułtowach do 7 marca. Można też wypełnić ankietę w formie elektronicznej (jest dostępna na stronie rydułtowskiego urzędu miasta). W przypadku ankiety elektronicznej obowiązuje termin do 31 marca.

(mak)