Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Landing page, które dobrze konwertują

18.02.2019 11:36 | 0 komentarzy | MK

Landing page można stosować praktycznie w każdej branży, szczególnie jeżeli firma nastawia się na pozyskiwanie klientów przez internet.

Landing page, które dobrze konwertują
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Dlaczego warto stosować strony landing page?
  2. Przewaga strony docelowej nad tradycyjną witryną

Zanim jednak zaczniesz promować swoje usługi z wykorzystaniem stron landing page, musisz przemyśleć kilka rzeczy, bo w przeciwnym razie trudno będzie uzyskać oczekiwane efekty.

Dlaczego warto stosować strony landing page?

Jeżeli jeszcze nigdy nie myślałeś o stworzeniu takich stron, to na początek powinieneś zrozumieć, dlaczego jest to świetny wybór. Strony landing page wykorzystywane są przede wszystkim do generowania leadów, jednak zastosowań jest o wiele więcej. Idealnie sprawdzą się jako strony, które mają przekonać internautów do pozostawienia adresów mailowych, zachęcić ich do zapisania się na kurs lub do zakupu określonego produktu. Niezależnie więc od tego, w jakiej branży rozwijasz swój biznes, dobrze przygotowana strona docelowa z pewnością pozwoli zwiększyć sprzedaż, a tym samym zyski.

Przewaga strony docelowej nad tradycyjną witryną

Niektórzy mają wątpliwości czy warto rozwijać konwertujące landing page, skoro równie dobrze wszystkie informacje można zebrać na jednej stronie internetowej. W praktyce jednak strona firmowa jest najczęściej do tego stopnia nasycona różnymi informacjami i grafikami, że internauta rzadko kiedy odnajduje na niej to, czego w danym momencie potrzebuje. Przykład ten idealnie pokazuje przewagę landing page, gdzie cała strona poświęcona jest jednemu zagadnieniu lub produktowi i tym samym jeżeli tylko uda się na nią skierować potencjalnego klienta, to ma się o wiele większą szansę, że skorzysta on z przedstawionej oferty. Tego typu stron jest jednak wiele, więc na sukces mogą liczyć tylko te osoby, które stworzą wartościowe, ładne dla oka, intuicyjne i nowoczesne strony docelowe. Pomóc w tym mogą porady zebrane w artykule https://landingi.com/pl/blog/landing-page-z-wysoka-konwersja, gdzie szczegółowo omówiono takie zagadnienia jak monitorowanie konwersji, tworzenie skutecznych tekstów sprzedażowych i prawidłowe projektowanie wspomnianych stron. Dodatkowo na stronie można znaleźć profesjonalne narzędzie do tworzenia landing page'y, dzięki któremu nawet początkująca i nieobeznana z tematem osoba ma szansę stworzyć taką stronę docelową, która będzie świetnie konwertowała i zrobi duże wrażenie na wszystkich internautach, którzy zostaną na nią skierowani. Warto więc już teraz przetestować możliwości wspomnianego rozwiązania.

Materiał zewnętrzny