Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

Fani „Gry o Tron” poszukiwani

12.02.2019 09:02 | 0 komentarzy | juk

Wiesz, kto zjadł surowe serce rumaka? Kim jest karzeł o imieniu Tyrion albo w jaką postać wciela się aktorka Sophie Turner? W Pszowie szukają miłośników serialu o siedmiu rodach walczących na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros.

Fani „Gry o Tron” poszukiwani
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Opierający się na mocnej i wyrazistej prozie amerykański serial fantasy, będący adaptacją sagi „Pieśń lodu i ognia” autorstwa George’a Martina, od kilku lat jest fenomenem. Z okazji premiery ostatniego, ósmego już sezonu, świat, a zwłaszcza świat mediów, oszalał. Wszystko nawiązuje do produkcji stacji HBO. Z tej okazji również w Pszowie postanowiono zorganizować nie lada gratkę dla wielbicieli serialu „Gry o Tron”.

– Szukamy fanów powieści „Pieśń lodu i ognia” oraz serialu „Gry o Tron” - ogłasza Marek Hawel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. W planach jest zorganizowanie cyklu wieczornych piątkowych spotkań dla miłośników książki, jaki i serialu. Przewiduje się m.in. panel dyskusyjny - książka kontra serial, bitwy bohaterów podczas gier planszowych, podjęcie próby ustalenia kilku wariantów zakończenia serialu oraz drobny poczęstunek. - Gwarantujemy dobrą zabawę w dobrym towarzystwie. A wszystko to będzie miało miejsce w naszej klimatycznej „Piwnicy z Kulturą” - dodaje Hawel.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach należy wysyłać drogą elektroniczną na adres kultura@mokpszow.pl, wpisując w tytule maila Piątkowe Wieczory z Grą o Tron, a w treści imię i nazwisko oraz numer kontaktowy. Spotkania będą miały miejsce tylko wówczas, kiedy zbierze się odpowiednia liczba osób. - Finał serialu, który gwarantuje widowisko, jakiego w telewizji jeszcze nie widzieliśmy już w tym roku. Dlatego warto przypomnieć sobie, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich siedmiu sezonów - zachęca do wzięcia udziału w spotkaniach dyrektor pszowskiego MOK-u.