Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Ciekawe pomysły na prezent urodzinowy dla mola książkowego

07.02.2019 15:00 | 0 komentarzy | MK

Czytelnictwo w Polsce, tak jak i w pozostałych częściach globu, nie ma się najlepiej. Nie oznacza to jednak, że wśród naszych znajomych nie znajdzie się ktoś, kto cały wolny czas zapełnia lekturami. Kiedy zaś dodatkowo natkniemy się w kalendarzu na notkę z datą urodzin takiej osoby, powinniśmy szybko zdecydować się, co będzie stanowiło najlepszy podarunek. O tym, jak uradować mola książkowego, piszemy w poniższym artykule.

Ciekawe pomysły na prezent urodzinowy dla mola książkowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Książki mają znaczenie. Poznaj gust solenizanta!

Każdy człowiek jest inny, różnimy się od siebie nie tylko wyglądem czy stylem życia, ale także gustami. Możemy więc zaryzykować i zakupić dla jubilata książkę autora, którego my sami cenimy najbardziej. W praktyce jednak istnieją niewielkie szanse, że wygra on ze stertą pozycji, czekających na swoją kolej. Chyba że odrobiliśmy lekcję i sprawdziliśmy, jakie tomy w przeważającej części goszczą na półce obdarowywanego. Bez researchu nie można zakładać, że ktoś inny będzie w stanie docenić nabyty suwenir.

Gdy już powiedzie nam się ze zbieraniem informacji, możemy upewnić się, że wraz z prezentem, interesująca nas osoba dostanie rachunek. Tak, aby mogła w razie konieczności wymienić książkę na taką, której jeszcze nie posiada. Wielu z Państwa może pomyśleć, że to nietaktowne, jednak z pewnością większym brakiem elegancji okazałaby się sytuacja, w której ktoś dostaje od nas coś, co już od dawna ma na regale.

Jeśli nie książki, to co? Gadżety dla czytelników

Na grubych i kolorowych woluminach świat się jednak nie kończy. Czasem pełnoetatowemu czytelnikowi potrzeba czegoś oprócz kolejnych tomów. Z naszego doświadczenia wynika, że powinniśmy zostać na bibliotecznej orbicie. Doskonałą odmianą będzie więc ręcznie robiona i solidna zakładka do książek. Te unikalne przedmioty mają nie tylko jedyną w swoim rodzaju duszę, ale także często sprawiają, że nawet do odstawionej lektury chętnie się wraca.

Podobnym gadżetem okazuje się także podpórka do książek, która pozwoli najważniejszym egzemplarzom stać na biurku bądź szafce nocnej, skąd znacznie częściej sięgamy po literaturę. Jednakże podpórka nie jest zwyczajnym przedmiotem, nie tylko jej pragmatyczny wymiar liczy się w codziennym użytkowaniu. Najlepiej bowiem spośród wielu propozycji wybrać tę, która najbardziej pasuje nam pod względem designu. Wybierając właściwy wzór i projekt dbamy o książki, ale również o charakter naszego miejsca oraz czytelniczego kącika.

Książkoholicy nie muszą dziś wcale jednak sięgać po utwory w wersji papierowej, wobec czego doskonałym wyborem może okazać się bez wątpienia czytnik ebooków. W ten sposób zapewnimy obdarowanemu mnóstwo wartościowych tytułów w jednym urządzeniu, a do tego pomożemy zaoszczędzić miejsce na półkach. W przypadku zaś, kiedy nasz solenizant posiada już tego typu sprzęt, możemy jeszcze wystarać się o abonament w jednym z serwisów zapewniających dostęp do rynkowych nowości bez wychodzenia z domu.

Materiał zewnętrzny