środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Przedszkole do przebudowy. A przedszkolaki do szkoły

01.02.2019 19:00 | 0 komentarzy | art

W tym roku rozpocznie się przebudowa przedszkola w Rogowie, połączona z jego powiększenie o dwa oddziały. Na czas robót, przez cały rok szkolny 2019/2020 budynek będzie wyłączony z użytku.

Przedszkole do przebudowy. A przedszkolaki do szkoły
Fot. www.pprogow.szkolnastrona.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Gminy w Gorzycach powinien wkrótce ogłosić przetarg na przebudowę i termomodernizację budynku przedszkola publicznego w Rogowie.

- Planujemy ogłosić przetarg do końca tego kwartału – mówi Marek Bauerek, kierownik referatu inwestycji.

Prace mają się rozpocząć w lipcu tego roku, tak by maluchy spokojnie zakończyły bieżący rok szkolny. Bo później budynek zostanie przejęty przez budowlańców i na rok wyłączony z użytkowania. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu 2020 r. W wyniku rozbudowy przedszkole urośnie o dwa dodatkowe oddziały, zamiast pięciu będzie ich siedem.

- Przedszkole pomieści 175 maluchów – mówi Sylwia Czarnecka, zastępca wójta Gorzyc. Ponadto wnętrza placówki przejdą gruntowny lifting, zaś cały obiekt zostanie poddany termomodernizacji. Ogrzewany będzie gazem.

A co z maluchami? Gdzie od września tego roku będą chodzić do przedszkola, kiedy ich placówka będzie zajęta przez budowlańców? Cztery oddziały trafią do szkoły podstawowej, natomiast jeden oddział do kompleksu katechetyczno-mieszkalnego „Centrum Kultury Chrześcijańskiej” w Rogowie.

(art)