Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Ogromna radość w Rudniku. Szkoła otrzymała tysiąc książek [ZDJĘCIA, FILM]

16.01.2019 14:11 | 0 komentarzy | mad

Najpierw kolorowy pojazd objechał gminę, rozdając przy tym mieszkańcom literaturę, później ciężarówka wypełniona książkami podjechała pod Szkołę Podstawową im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku. To nagroda, jaką placówka otrzymała w konkursie - „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs zorganizował Empik.

Ogromna radość w Rudniku. Szkoła otrzymała tysiąc książek [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dzieci najpierw przygotowywały pracę konkursową, a potem same decydowały, jakie książkowe nagrody ucieszą je najbardziej. Szkoły z największą liczbą głosów otrzymują teraz od Empiku po tysiąc wybranych przez uczniów książek. W tym roku zadaniem było przygotowanie plakatu, który zachęci rówieśników do sięgania po książki, pokaże bogactwo literatury, jej wartość i różnorodność. Zwycięskim projektem okazał się ten przygotowany w Rudniku. Opiekunka projektu tak opisała pracę uczniów: „Weź książkę i wejdź do naszego świata" to zaproszenie dzieci do czytania. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że dzięki książce można przenieść się w czasie, w inny wymiar, do całkiem nieznanego i ciekawego świata. Pomysł zrodził się po intensywnej burzy mózgów na lekcji plastyki. Do projektu została zaangażowana cała klasa. Jedni uczniowie malowali tło naszej bajkowej krainy, inni postacie z ulubionych książek. Na koniec wszystko zostało ze sobą połączone i tak powstał nasz plakat”.

W rudnickiej szkole zapanowała ogromna radość. Z okazji otrzymania książek przygotowano akademię. Były też podziękowania oraz rozpakowywanie książek i układanie ich na bibliotecznych półkach. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Empiku: dyrektor regionalny Arkadiusz Lipiecki oraz koordynatorka projektu Jagoda Stuła. Pojawił się także wicewójt Tomasz Kruppa oraz inspektor ds. oświaty, kultury i sportu rudnickiego urzędu gminy Gabriela Seidel.

To już trzecia edycja konkursu. Łącznie nagrodzono 12 szkół w Polsce, w tym dwie z powiatu raciborskiego: szkołę w Rudniku i Kobyli. W tej drugiej już jutro pojawi się ciężarówka z tysiącem książek.

Szerszą relację zamieścimy w papierowym wydaniu „Nowin Raciborskich” (22.01).

Ludzie:

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik