środa, 1 kwietnia 2020

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

Ministerialne pieniądze trafią również do strażaków z Radlina

05.01.2019 19:00 | 0 komentarzy | juk

Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości na początku roku ogłosiło ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych trafił nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 mln zł. 

Ministerialne pieniądze trafią również do strażaków z Radlina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad pół miliona złotych otrzymały jednostki z powiatu wodzisławskiego. Pieniądze trafiły do Godowa, Gorzyc, Mszany, Lubomi, Wodzisławia Śl., Rydułtów, Marklowic i Pszowa. Dotacji nie przyznano tylko jednej gminie - Radlinowi. Tamtejsi urzędnicy złożyli wniosek po terminie, dlatego środki nie zostały przekazane. Teraz naprawili swój błąd.

Miasto ponownie złożyło wniosek na dotacje z Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie strażaków ochotników (OSP Biertułtowy i OSP Głożyny w mieście Radlin). Tym razem otrzymali pieniądze. 6 grudnia w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości, zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny oraz skarbnik Waldemar Machnik podpisali umowę na dofinansowanie sprzętu dla radlińskich jednostek OSP. - Nasi ochotnicy otrzymają wyposażenie i urządzenia pomocy poszkodowanym za kwotę nieco ponad 26,5 tys. zł - mówi Mariusz Węglorz, naczelnik wydziału rozwoju i funduszy zewnętrznych w radlińskim magistracie. Dodaje, że dzięki dotacji planowany jest zakup kamer termowizyjnych, detektorów prądu oraz przenośnych zestawów oświetleniowych.

(juk)