Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Aleksandra Wengierska: Wierzymy, że pan Henio jest z nami

05.01.2019 12:00 | 0 komentarzy | OQL

Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy podsumowuje miniony rok.

Aleksandra Wengierska: Wierzymy, że pan Henio jest z nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy. Niewątpliwym plusem 2018 roku jest nieustanny wzrost pasjonatów folkloru w naszym mieście. Z resztą z roku na rok obserwuję tę tendencję wzrostową w Zespole Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy, który mam zaszczyt prowadzić.

Minusy. Zawsze przykrą sytuacją jest to, kiedy trzeba się pożegnać, szczególnie na zawsze. Dlatego niezwykle trudnym i ciężkim wydarzeniem była dla nas jak i dla mnie osobiście śmierć pana Henia, tancerza najstarszej grupy. Mocno wierzymy w to, że jest ciągle z nami i kibicuje nam, ale z tej lepszej perspektywy.

Podsumowanie 2018. Miniony rok był niezwykle bogaty w wiele pięknych wydarzeń - 6 wyjazdów zagranicznych, wspaniały doroczny koncert galowy, kilkadziesiąt koncertów w kraju, 2 wyjazdy na zgrupowania zarówno grup dziecięcych jak i młodzieżowej, pierwszy w naszej 64-letniej historii koncert edukacyjny dla przedszkoli i szkół, nowe międzynarodowe kontakty, sukcesy w konkursach i przeglądach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, powstanie młodzieżowej kapeli, ogromne zainteresowanie naszą działalnością podczas naborów, kolejny znakomity choreograf w strzechowych szeregach. Nie obyło się również bez tych mniej sympatycznych sytuacji, ale jak to w rodzinie - zdarzają się i one.

Oczekiwania. 2019 rok to dla nas czas wzmożonej pracy - wszak niecodziennie świętuje się 65 urodziny. Miliony kilometrów na sali, wyjazdy szkoleniowe wszystkich grup i hektolitry potu będą naszymi towarzyszami przez najbliższy czas. Już teraz zapraszamy wszystkich Państwa na nasze koncerty jubileuszowe 22 i 23 czerwca do Raciborskiego Centrum Kultury. Planujemy również 2 wyjazdy festiwalowe, a przynajmniej o tylu wiemy na dzień dzisiejszy. A co tak naprawdę przyniesie Nowy Rok? Czekamy z prawdziwą niecierpliwością!