Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Sebastian Mikołajczyk: Mijający rok możemy uznać za udany

28.12.2018 07:00 | 0 komentarzy | mad

Sebastian Mikołajczyk - radny powiatowy, w latach 2014-2018 wiceprzewodniczący rady gminy w Rudniku, prezes OSP Brzeźnica, sołtys Brzeźnicy oraz funkcjonariusz KPP w Raciborzu – mówi o plusach i minusach 2018 roku.

Sebastian Mikołajczyk: Mijający rok możemy uznać za udany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy

Jako strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej uważam, że bardzo dużym plusem tego roku był program Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym doposażono jednostki OSP ze środków zgromadzonych w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Praktycznie wszystkie jednostki OSP w naszym powiecie zostały doposażone w sprzęt do ratowania życia oraz mienia, na którego zakup nie byłoby nas stać. Dodatkowo w naszej jednostce została przeprowadzona modernizacja przeciekającego dachu, przy wysokim, bo aż 85% dofinansowaniu z MSWiA.

Jako samorządowiec uważam, iż niewątpliwym plusem jest tegoroczny wynik wyborów samorządowych w gminie Rudnik, co z pewnością pozwoli przywrócić pewnego rodzaju "normalność".

Jako sołtys jestem zadowolony z modernizacji drogi gminnej ul. Górnej w Brzeźnicy oraz ze sprawnie wykonanego planu działalności na ten rok. Moim zdaniem mijający rok możemy uznać za udany.

Minusy

Na szczęście rok 2018 przyniósł zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Mogę się z tego bardzo cieszyć. Najbardziej niepokoi mnie walka ze smogiem, którą przegrywamy. Czujniki ciągle notują wysokie wyniki pyłu zawieszonego.

Podsumowanie

Miniony rok oceniam pozytywnie. Składał się m.in. z awansu zawodowego, na który ciężko pracowałem oraz zdobytego zaufania, którym kolejny raz obdarzyli mnie mieszkańcy nie tylko mojej gminy. 

Oczekiwania

Chciałbym, żebyśmy pamiętali, że nikt nie jest zobowiązany, by kogokolwiek lubić, ale istnieje pewna rzecz, o której warto pamiętać, jest to szacunek. Wierzę w to, że nadchodzący rok będzie rokiem pozytywnych zmian. Z optymizmem oczekuję na to, co przyniesie, wierząc, że nade wszystko nie poskąpi zdrowia, którego życzę wszystkim mieszkańcom naszego powiatu.