Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Mapy Raciborza zdobią gabinet prezydenta Polowego

13.12.2018 13:41 | 6 komentarzy | ma.w

Następca Mirosława Lenka wprowadza stopniowo zmiany w gabinecie zajmowanym przez poprzednika przez 12 lat. Zawiesił tam dwie duże mapy miasta. Jedną z nazwami ulic, drugą z lotu ptaka. Dariusz Polowy tłumaczy, że takie "pomoce" są potrzebne by łatwiej lokalizować problemy mieszkańców i plany dotyczące miasta.

Mapy Raciborza zdobią gabinet prezydenta Polowego
Dwie nowe mapy w gabinecie prezydenckim przy Batorego w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mapa Raciborza w gabinecie prezydenckim wisiała jeszcze za czasów prezydentów miasta z lat PRL, a później Jana Kuligi i Andrzeja Markowiaka. Wraz z generalnym remontem tych pomieszczeń, który wykonano na przełomie wieków, wielka miejska fotomapa zniknęła z pomieszczenia, które zajmuje głowa miasta. Dariuszowi Polowemu od początku brakowało tego elementu w gabinecie.

Włodarz stopniowo chce przystosować go do swoich potrzeb, zapowiedział, że pomieszczenia czeka malowanie. Gabinety nie były odświeżane od kilkunastu lat.

Polowy ustawił przy głównym biurku małą drukarkę, czego M. Lenk nigdy wcześniej nie potrzebował, zlecając wydruki sekretarce. - Czasem chcę coś zobaczyć na wydruku, to wtedy mam to pod ręką - mówi włodarz Raciborza, który z drukowaniem związał swą wcześniejszą karierę zawodową. Ciekawostką jest, że nowy prezydent słucha w pracy muzyki. Gustuje w jazzie i pokrewnych gatunkach.

Miasto z lotu ptaka

Oprócz nowych map miasta, na ścianie gabinetu zawisł też nieduży obraz z Belwederem podarowany D. Polowemu przez Prezydenta RP podczas wizyty Andrzeja Dudy 7 grudnia.

Zastępcy prezydenta Polowego zapowiedzieli, że też wywieszą w swoich gabinetach mapy miasta.

Dariusz Polowy przy mapie miasta

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.