Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Kultura

Katarzyna Bonda na otwarcie raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA, FILM] 

16.11.2018 20:32 | 0 komentarzy | mad

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. 

Katarzyna Bonda na otwarcie raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA, FILM] 
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wyremontowana wypożyczalnia główna Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu otworzyła swoje podwoje w piątek 16 listopada. Prawdziwą uczę, zorganizowano jednak później, na 18.00 zaplanowano spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie zyskały status bestsellerów a ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony czy Czerwony Pająk.

- Katarzyna Bonda to królowa polskiego kryminału, sprzedała dwa miliony egzemplarzy swoich książek, a to jest w Polsce niesamowitym sukcesem. O spotkanie z panią Bondą zabiegaliśmy już długo, pomyśleliśmy sobie, że na otwarcie biblioteki taka gwiazda będzie w sam raz - przyznaje w rozmowie z nami Małgorzata Szczygielska dyrektor MiPBP, dodając, że w przyszłym roku książnica będzie zaskakiwać kolejnymi ciekawymi propozycjami.

Katarzyna Bonda w trakcie spotkania opowiadała o swoim sukcesie, na który czekała prawie dziesięć lat. Zauważyła jednak, że nie wie, co spowodowało, że z niszowej autorki, jaką była, stała się znana. - Był taki moment, że karta odwróciła się o 180 stopni – mówiła. Powiedziała też, że aby zabrać się za pisanie kolejnej książki musi zapomnieć tą poprzednią. – W przeciwnym razie ciągle pisałabym tę samą książkę, ta energia ciągle by przenikała – przekonywała. Zauważyła również że chce, aby jej książki dawały coś nowego, chce zaskakiwać. – Napinam się, aby każda książka była inna – komentowała. (Zobacz zdjęcia: Królowa polskiego kryminału w Raciborzu).


Czytaj również: Jasne wnętrza, nowe zbiory, winda... Zobaczcie jak wygląda raciborska biblioteka po remoncie [ZDJĘCIA].

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.