Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Markowiccy seniorzy uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]

11.11.2018 08:00 | 0 komentarzy | mad

Obchody z okazji Dnia Seniora rozpoczęły się mszą w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach, odprawił ją ksiądz proboszcz Józef Ibrom. Następnie emeryci zebrali się w salce parafialnej. Przy kawie i kołaczu dyskutowali na różne tematy, a promienny uśmiech nie znikał z ich twarzy. Nie zabrakło także wzniesienia toastu lampką szampana i odśpiewania „Sto lat”. Uroczystości zorganizowano w sobotę 10 listopada.

Markowiccy seniorzy uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]
Uczestnicy sobotniego spotkania na wspólnej fotografii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nasze koło to bardzo prężna ekipa, licząca 112 członków, w tym pięć osób, które mają ponad 90 lat. Seniorzy zrzeszeni w naszym kole chętnie korzystają z wycieczek, wczasów oraz imprez rozrywkowych organizowanych przez raciborski zarząd – przyznała w rozmowie z nami przewodnicząca marowickiego koła Elfryda Czogała. Mówiła również, że dawniej seniorów zachęcano do zrzeszania się, teraz role się odwróciły. – Obecnie to seniorzy szukają nas – zauważała, dodając, że w tym roku do koła dołączyło siedem kolejnych osób.

Z okazji Dnia Seniora najserdeczniejsze życzenia złożyła przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu Krystyna Loch. – Dużo zdrowia, pomyślności, aby omijały was troski dnia codziennego, aby każdy dzień dostarczał uśmiechu na twarzy – winszowała zgromadzonym w salce parafialnej. Złożyła również kwiaty na ręce 85-letniej Gertrudy Krupy, najstarszej nestorki obecnej na uroczystości. K. Loch na Dzień Seniora do Markowic przybyła wspólnie ze swoją zastępczynią Katarzyną Łozińską.

W trakcie uroczystości nadano również odznakę przewodniczącej markowickiego koła. W uznaniu wybitnych zasług Polski Zawiązek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie nadał Elfrydzie Czogale Złotą Odznakę Honorową. Wręczyła ją Krystyna Loch.

(mad)