Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Takie śniadanie daje moc. Było zdrowo i smacznie w Radlinie [ZDJĘCIA]

07.11.2018 17:32 | 1 komentarz | juk

Zabawne kanapki, owocowe rzeźby, jogurtowe koktajle czy kolorowe babeczki - to tylko część pysznych potraw, które pojawiły się dziś (7.11) na szkolnych ławkach w Szkole Podstawowej nr 3 w Radlinie.

Takie śniadanie daje moc. Było zdrowo i smacznie w Radlinie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Daje siłę na cały dzień, poprawia koncentrację i reguluje układ trawienny. Dzięki ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie radlińskiej Szkoły Podstawowej nr 3 przekonali się dziś (7.11), jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie. - Kiedy nie zjemy śniadania czujemy się osłabieni i zmęczeni. Zjedzenie czegoś smacznego i zdrowego rano poprawia nam nastrój i myślenie - mówili uczniowie.

Na trzech długich jadalnianych stołach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywno-owocowe i różnorodne pieczywo. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków czy jogurtowych koktajli. Tegorocznym rarytasem był galaretkowy zamek. - Wszytko wygląda wspaniale i jest pyszne - mówili zachwyceni uczniowie. W zorganizowaniu akcji pomogli rodzice, którzy przygotowali potrawy. Z kolei dzieci zadbały o dekoracje jadalni, w której odbyło się wspólne śniadanie. Uczniowie poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem dowiedzieli się, dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Na lekcjach odbywały się warsztaty kulinarne czy pogadanki o zdrowym jedzeniu. Uczniowie na zajęciach wykonywali również piramidy żywieniowe.

Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka - które działa od 2006 r. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.