środa, 27 marca 2019

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Mirosław Lenk zwołał konferencję by podsumować działania rywala

31.10.2018 15:49 | 23 komentarze | ma.w

- Chcę się ustosunkować do pewnych spraw, które miały ostatnio miejsce w Raciborzu. Nie miałem do końca wpływu na te sprawy, do kilku się odniosę - zaczął prezydent Raciborza. Mówił do dziennikarzy z betonowego podestu na placu Długosza używanego jako scena przy oficjalnych uroczystościach w PRL. Towarzyszyli mu zastępcy - Irena Żylak i Wojciech Krzyżek.

Mirosław Lenk zwołał konferencję by podsumować działania rywala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Mirosław Lenk wypowiedział się także na temat debaty przypominając, że był i jest gotów do debaty z rywalem, ale debaty prowadzonej przez dziennikarzy (Lenk był gotów do debat radiowych w Vanessie i Radio 90, ale D. Polowy nie przyjął zaproszeń z tych stacji, radiowcy potwierdzili na swoich "www" - 90 i Vanessa zgodę Lenka i odmowę Polowego). Ponownie, w obecności mediów zaprosił Dariusza Polowego do debaty wyborczej, w najbliższy piątek.

Lenk wypowiadał się o rządowych programach Czyste Powietrze i Maluch+, przekonują, że samorządowe, raciborskie programy wsparcia są lepsze. Dofinansowania z PONE czy raciborskie 500plus (dopłaty do prywatnej opieki nad dziećmi do lat 3) określił za korzystniejsze dla przeciętnego Kowalskiego. - Żłobek w Rybniku powstał z dotacji Maluch Plus. Kosztował 7 mln a dofinansowanie rządowe wyniosło 1,23 mln zł czyli jedną siódmą kosztów - zaznaczył prezydent.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.