Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Polowy zaprasza na otwartą debatę. Co na to Lenk?

24.10.2018 09:43 | 22 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 15:12

TEKST AKTUALIZOWANY

"Debatujemy bez barier" to odpowiedź Dariusza Polowego na zaproszenie Mirosława Lenka do debaty.

Polowy zaprasza na otwartą debatę. Co na to Lenk?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zapraszamy do debaty pana Mirosława Lenka. Do debaty, której celem jest służba Raciborzanom i poznanie oraz znalezienie odpowiedzi na ich prawdziwe problemy. Kolejna pyskówka w zamkniętym studiu radiowym to nie jest żadne rozwiązanie - ogłosił dziś (24.10.2018 r.) Dariusz Polowy za pośrednictwem mediów społecznościowych. To odpowiedź na zaproszenie do debaty, które 22 października, a więc w dniu ogłoszenia wyników wyborów, skierował pod jego adresem Mirosław Lenk.

Dariusz Polowy zaprasza na debatę "wśród ludzi i dla ludzi", którą zamierza zorganizować 29 października na raciborskim rynku (całoroczny ogródek restauracji Browar Rynek). Początek o godz. 17.00.

Co na to Mirosław Lenk?

- Ja chętnie wezmę udział w każdej debacie, pod warunkiem że ona będzie bezstronna. Kto gwarantuje bezstronność tej debaty? Komitet Dariusza Polowego? - powiedział nam Mirosław Lenk, gdy spytaliśmy go, czy przyjmie zaproszenie Dariusza Polowego.

M. Lenk dodał, że jego zdaniem bezstronność debaty może być zagwarantowana tylko wtedy, gdy będą ją prowadzić dziennikarze. - Ja mógłbym w rewanżu zaprosić Dariusza Polowego do debaty w Hotelu Racibor, gdzie przyprowadziłbym moich zwolenników, ale co to da? Jestem otwarty na debatę, ale bezstronną, prowadzoną przez dziennikarzy - mówi M. Lenk.

O co chodzi z tą pyskówką?

Wspomniana w zaproszeniu Dariusza Polowego "pyskówka w zamkniętym studiu radiowym" to nawiązanie do debaty z 2014 w redakcji Radia Vanessa, w której wzięli udział Mirosław Lenk oraz Anna Ronin. Debatę wygrał wówczas Mirosław Lenk. A. Ronin do dziś twierdzi, że debata z 2014 roku została zmanipulowana (radna zarzuca przedstawicielom radia, że umożliwili M. Lenkowi wcześniejsze zapoznanie się z pytaniami).

[AKTUALIZACJA, godz. 10.57 24.10.2018 r.]

Dodajmy, że aktualni kandydaci na prezydenta Raciborza otrzymali wiadomości z Radia Vanessa z prośbą o kontakt w sprawie debaty. Mirosław Lenk odpowiedział na wiadomość i wyraził chęć wzięcia udziału w debacie.

Dariusz Polowy nie odpowiedział na wiadomość zachęcającą do kontaktu ws. debaty radiowej.

- Chciałem sprostować, że z nikim w tej sprawie nie rozmawiałem. Dostałem informację wieczorem, że proszę o kontakt w sprawie debaty. To jest wszystko, co dostałem. Ciężko pracuję w tej kampanii, a oprócz tego próbuję jeszcze zarobić na życie. Dlatego nie jest tak, że ja będę odpowiadał na każdy sms, otrzymany gdzieś w środku nocy - dodaje D. Polowy.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.15, 24.10.2018 r.]

- W ciągu dnia kilka razy dzwoniliśmy do Dariusza Polowego w sprawie debaty. Nie odbierał telefonów lub połączenie było zajęte. Nie oddzwonił do nas. Dlatego zdecydowaliśmy się na wysłanie wiadomości sms w sprawie debaty. W sumie wysłaliśmy do Dariusza Polowego trzy takie wiadomości, ostatnią około godz. 19.30 - zaznaczają przedstawiciele Radia Vanessa.


Debata Radia Vanessa miała zostać zorganizowana we wtorek 30 października na podobnych zasadach do tej sprzed czterech lat, a więc we współpracy wszystkich lokalnych redakcji. Jednak wszystko wskazuje na to, że w tym roku radiowa debata z udziałem kandydatów na prezydenta Raciborza nie dojdzie do skutku.


Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Dariusz Polowy zdobył 5110 głosów (26,7%). Na Mirosława Lenka oddano 5072 głosy (26,5%).

Trzecie miejsce zajął Michał Fita (4643 głosów czyli 24,3%), czwarty wynik osiągnęła Ludmiła Nowacka (2146 głosów czyli 11,2%), a piąte miejsce przypadło Robertowi Myśliwemu (2143 głosów czyli 11,2%).

II tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Szczegółowe wyniki wyborów na prezydenta Raciborza dostępne są tutaj: Polowy i Lenk w drugiej turze. Wyniki wyborów w Raciborzu.


Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.