środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czesko-polskie spotkania z naturą i historią

29.09.2018 06:00 | 0 komentarzy | ż

Rozpoczął się piąty projekt współpracy transgranicznej, który realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli wspólnie z czeską szkołą w Komarovie. W programie znalazł się m.in. rajd rowerowy do Rud, w którym wzięło udział 35 uczestników szkół partnerskich.

Czesko-polskie spotkania z naturą i historią
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wyruszyliśmy pod opieką przodowników kolarskich oddziału PTTK Radlin podziwiając po drodze malownicze widoki Kobyli. W połowie trasy zrobiliśmy postój, by zregenerować siły, zjeść śniadanie i rozgrzać się gorącą herbatą. W Rudach czekała na nas przejażdżka zabytkową kolejką, zwiedzanie kuźni oraz udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka – wspomina koordynator projektu Katarzyna Cieślik.

Dzieci musiały wykazać się zwinnością przy zbieraniu ziemniaków na czas, szybkością – przy tarciu ziemniaków na tarce, precyzją – przy wykonywaniu ziemniaczanych pieczątek oraz siłą – podczas przejażdżki drezyną. Dodatkowo kosztowały ziemniaki w „koszulkach” i placki ziemniaczane pieczone na ognisku. I choć nic na to nie wskazywało – pogoda dopisała, a także humory dzieci, które wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone.

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP.

źródło: ZSP w Kobyli